fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneCzęstochowscy restauratorzy z częściowym zwolnieniem z opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu

Częstochowscy restauratorzy z częściowym zwolnieniem z opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu

Rada Miasta zdecydowała wczoraj o zwolnieniu z drugiej z trzech rat opłaty za pozwolenie na sprzedaż i podawanie w lokalach alkoholu. Radni sprawą zajęli się po raz drugi. W lutym dalej idący, bo zwalniający z całej tegorocznej opłaty za koncesję projekt przedstawiony przez radnych Prawa i Sprawiedliwości rządząca w mieście koalicja odrzuciła.

Właściciele zamkniętych od wielu miesięcy lokali gastronomicznych w mieście będą zwolnieni z wniesienia drugiej z trzech rat rocznej opłaty. Ci, którzy dokonali wpłaty za cały rok, otrzymają zwrot nadpłaconej kwoty.

Restauratorzy mogli otrzymać taką ulgę do miasta już dwa miesiące temu, ale przedstawiona w lutym, dalej idąca propozycja PiS-u, by miasto całkiem w tym roku zrezygnowało z pobierania tej opłaty, została odrzucona głosami rządzącej w mieście koalicji SLD i PO przy wsparciu bezpartyjnych radnych „Wspólnie dla Częstochowy”.

Na wczorajszą sesję pomysł wsparcia restauratorów wrócił, ale już jako …projekt prezydenta. Tym razem, wzorem bardzo wielu miast w Polsce, które już wcześniej zdecydowały się wesprzeć gastronomię, wszyscy radni zgodzili się na udzielenie pomocy właścicielom zamkniętych lokali gastronomicznych.

O pierwszym „podejściu” radnych do tej przegłosowania tej uchwały pisaliśmy tutaj:

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -