fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowscy policjanci uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie

Częstochowscy policjanci uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie

Jak nieprzewidywalna i pełna zaskakujących zdarzeń bywa służba w policji, przekonali się niedawno dwaj funkcjonariusze z Komisariatu VI Policji w Częstochowie. Policjanci zostali wezwani na interwencję w ubiegły czwartek. Na miejscu okazało się, że mają do czynienia z próbą samobójstwa.

Mężczyzna, którego znaleźli policjanci połknął tabletki i popił je alkoholem.

Funkcjonariusze wezwali pogotowie, ale okazało się, że człowiek ten przestał oddychać. W tej sytuacji st. post. Dariusz Kasprzak i st. post. Mateusz Wojtyra bez chwili wahania przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Reanimowali częstochowianina aż do chwili przybycia karetki. Udało im się przywrócić mężczyźnie funkcje życiowe. Niedoszły samobójca trafił do szpitala.

Częstochowska policja uczula, abyśmy byli czujni, zwłaszcza w tych trudnych czasach i zwracali uwagę na innych. Osoby planujące popełnić samobójstwo wcześniej często dają sygnały ostrzegawcze. Nie ignorujmy ich cichego, rozpaczliwego wołania o pomoc. Aby uniknąć tragedii,czasami wystarczy, że pokażemy im, iż nie są same, że mogą na kogoś liczyć. Szczera rozmowa i pomoc specjalisty może uratować takiej osobie życie.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here