fbpx
Strona główna Wiadomości Częstochowa Częstochowscy harcerze zachęcają - Wyślij pocztówkę z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Częstochowscy harcerze zachęcają – Wyślij pocztówkę z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Częstochowscy harcerze zachęcają – Wyślij pocztówkę z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


Dzisiaj rusza kolejna edycja ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Mamy Niepodległą!”.

W ramach akcji do 16 listopada każdy z nas możne wysłać specjalną (darmową) pocztówkę upamiętniającą Narodowe Święto Niepodległości. Do składania życzeń Niepodległej zachęcają częstochowscy harcerze.


Jak informuje miasto, od dzisiaj do niedzieli, 15 listopada przed Miejskim Centrum Informacji Turystycznej (Aleja Najświętszej Maryi Panny 65, godz. 9.00 – 17.00) zostaną wystawione stojaki, z których będzie można pobrać darmową pocztówkę z nadrukowanym znaczkiem. Można ją później wypełnić życzeniami i przesłać bliskim z dowolnego punktu pocztowego. Wysyłka również jest bezpłatna.
Liczba pocztówek jest ograniczona, więc warto nie czekać na ostatnią chwilę.


Akcję „Mamy Niepodległą!” organizuje Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Więcej o akcji na stronie:


W Częstochowie, jak w poprzednich latach, w celebracji Święta Niepodległości wezmą udział częstochowscy harcerze – jednak tym razem w nieco innej formie. W związku z obostrzeniami niemożliwe będzie osobiste uczestnictwo w wydarzeniach związanych z 11 listopada. Dlatego częstochowski Hufiec ZHP zachęca wszystkich do złożenia osobistych życzeń dla Niepodległej. Aby to zrobić, wystarczy – jednym słowem – napisać na kartce, czego życzymy Niepodległej, a następnie zrobić zdjęcie z kartką i wysłać na adres

[email protected] (do 10 listopada). Kartkę z życzeniami można wykonać samodzielnie, bądź skorzystać z gotowego szablonu, który znajduje się na stronie Urzędu Miasta Częstochowy – www.czestochowa.pl .

Przesłane zdjęcia zostaną opublikowane 11 listopada na facebookowym profilu Hufca ZHP

https://www.facebook.com/hufiec.czestochowa


- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here