Porażka siatkarek Częstochowianki w Sosnowcu. Rywalki po wygranej objęły fotel lidera 1 ligi kobiet

Nie udał się siatkarkom 1 ligowej Częstochowianki wyjazd do Sosnowca na mecz z Płomieniem. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha po zaciętym spotkaniu przegrały 1:3 i spadły na 7. miejsce w tabeli.

Kibice KS Częstochowianki liczyli na pomyślne wieści z Sosnowca. Częstochowskie siatkarki wygrały przedsezonowy turniej w Sosnowcu i można było mieć nadzieję, że również w pojedynku ligowym osiągną sukces. Tak się jednak nie stało. Rywalki, która w tabeli były na 2. miejsce wygrały po zaciętej rywalizacji.

Pierwszy set na przewagi wygrał Płomień i objął prowadzenie w meczu 1:0. W drugiej partii zdecydowanie 25:18 wygrały siatkarki z Częstochowy i doprowadziły do remisu.

Niestety, ale trzeci set grany po raz drugi na przewagi (29:27) znowu padł łupem gospodarzy i Płomień wyszedł na prowadzenie 2:1. Najwyraźniej podłamane takim obrotem sprawy częstochowianki oddały łatwo czwartek seta i przegrały mecz 1:3.

Po porażce w Sosnowcu Częstochowianka spadła z 4. miejsca na 6. W 7 meczach zdobyła 10 punktów. W tabeli prowadzenie objął Płomień Sosnowiec (16 punktów).

Asotra Płomień Sosnowiec – KS Częstochowianka Częstochowa 3:1 (26:24, 18:25, 29:27, 25:18)