Druga z rzędu wygrana siatkarek Częstochowianki w 2021 roku! MVP dla „Rozi”

Siatkarki KS Częstochowianki w 2021 roku kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę pokonały wyżej notowaną Solna Wieliczkę 3:1 i zdobyły bardzo ważne 3 punkty.

Siatkarki KS Częstochowianki w pierwszym meczu 2021 roku pokonały San Pajda Jarosław i zdobyły ważne 3 punkty. Dzisiaj podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha też wygrały z wyżej notowanym rywalem. Kibice liczyli na zwycięstwo, bo w pierwszej rundzie częstochowianki wygrały w Wieliczce z Solną za 3 punkty.

Częstochowianki dobrze rozpoczęły spotkanie i wygrały pierwszego seta z Solną 25:22. W kolejnej partii coś się zacięło, by rywalki z łatwością wygrały do 16. na szczęście od trzeciego seta wszystko wróciło do normy. Gospodynie dobrze zagrywały i przyjmowały. Lepiej prezentowały się w ataku i wygrały ważnego trzeciego seta do 22. W czwartej i jak się okazało ostatniej partii Częstochowianka nie dała na zbyt wiele rywalkom i wygrała 25:19 oraz cały mecz 3:1. To kolejne bardzo ważne 3 punkty. Po 13 kolejkach Częstochowianka ma na koncie 19 punktów.

MVP meczu została wybrana przyjmująca Częstochowianki Rozalia Hnatyszyn.

KS Częstochowianka Częstochowa – Solna Wieliczka 3:1 (25:22, 16:25, 25:22, 25:19)