Siatkarki Częstochowianki ze Szczyrku wróciły bez punktów

Nie udał się wyjazd siatkarkom KS Częstochowianki na 1 ligowy mecz do Szczyrku z SMS-em PZPS. Uczennice z SMS-u pokonały częstochowianki 3:0.

Mecz siatkarek Częstochowianki z SMS-em PZPS poza drugim setem, był wyrównany, ale zawsze w końcówkach więcej zimnej krwi zachowały młodsze rywalki. Uczennice ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS wygrały na przewagi pierwszą partię i to najwyraźniej dodało im wiary w siebie. W drugim secie były zdecydowanie lepsze od częstochowianek. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha próbowały walczyć w trzeciej partii i odwrócić losy spotkania, ale się nie udało. Również trzeci set należał go SMS-u i częstochowianki z wyjazdu w góry wracają bez punktów.

Częstochowianka po 9 rozegranych meczach ma na koncie 13 punktów i plasuje się na 7. pozycji w tabeli 1 ligi kobiet.

SMS PZPS Szczyrk – KS Częstochowianka Częstochowa 3:0 (26:24, 25:17, 25:22)