fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowianka Agnieszka Dybeł z tytułem ,,Lady D.”

Częstochowianka Agnieszka Dybeł z tytułem ,,Lady D.”

Pracująca w częstochowskim MOPS-ie Agnieszka Dybeł zdobyła tegoroczny tytuł ,,Lady D.” , przyznawany nieprzeciętnym kobietom, które mimo zmagania się na co dzień z niepełnosprawnością, realizują swoje pasje, inspirują ludzi, a życiową postawą służyć mogą za wzór innym kobietom.

Tytuł ,,Lady D.” to skrót angielskiego wyrażenia ,,Lady Disabled”, który w dosłownym tłumaczeniu oznacza ,,Dama Niepełnosprawna”, przyznawany jest w ramach konkursu, który od 2011 roku nosi imię jego orędowniczki Krystyny Bochenek – wicemarszałkini Senatu, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.

Częstochowianka Agnieszka Dybeł z tytułem ,,Lady D.” 1
Na zdjęciu: Agnieszka Dybeł podczas happeningu przeciw przemocy wobec kobiet
 ,,One Billion Rising” na placu Biegańskiego 18 lutego 2019 roku 

Konkurs organizowany jest od blisko dwudziestu lat przez Marka Plurę – obecnie senatora, m.in. wiceprzewodniczącego Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji – skierowany jest do organizacji i osób z województwa śląskiego, działających na rzecz aktywnego życia kobiet z niepełnosprawnościami.

W tegorocznej edycji konkursu częstochowianka Agnieszka Dybeł została wyróżniona w kategorii ,,sport”. Pani Agnieszka na co dzień swoją postawą udowadnia, że ograniczenia istnieją wyłącznie w naszych umysłach. Uprawia Nodric Walking, startuje jako zawodniczka Nordic Team Częstochowa, a zawodowo pracuje jako oligofrenopedagożka i neuroterapeutka w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Częstochowie – Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie. Jest też koordynatorką w Centrum Wolontariatu Sportowego przy Fundacji ,,Jest Lepiej” w Częstochowie.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here