fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneCzęstochowianie zdecydują, na co miasto ma wydać pieniądze

Częstochowianie zdecydują, na co miasto ma wydać pieniądze

Częstochowianie zdecydują, na co miasto ma wydać pieniądze.

W przyszłym miesiącu odbędzie się internetowe głosowanie na projekty zakwalifikowane do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Głosowanie drogą elektroniczną potrwa od 16 do 25 listopada.

Ostateczna lista pomysłów, na co można w przyszłym roku wydać pieniądze w ramach BO opublikowana zostanie 13 listopada.

Jak informuje miasto, ze względu na sytuację epidemiologiczną w tym roku częstochowianie będą mogli oddać swój głos wyłącznie przez internet, poprzez nową, prostą w obsłudze platformę, która dostępna jest na stronie – https://czestochowa.budzet-obywatelski.eu/

Na decyzje mieszkańcy Częstochowy będą mieć ponad tydzień – głosowanie ruszy w poniedziałek, 16 listopada, i potrwa do środy, 25 listopada. Jak zapewnia częstochowski samorząd, portal został maksymalnie uproszczono, aby każdy mieszkaniec miasta, także mniej biegły w korzystaniu z internetu mógł oddać swój głos.

Tym razem nie trzeba nawet mieć własnego adresu e-mail – aby zagłosować za pośrednictwem miejskiej platformy, wystarczy wpisać imię i nazwisko, adres, pesel, numer telefonu oraz kod, który wysłany zostanie na telefon głosującego. W wyborze projektów do realizacji w ramach BO mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Częstochowy, którzy ukończyli 13 lat.

Jeśli osoby z niepełnosprawnościami zgłoszą taką potrzebę – i będzie ona uzasadniona – karta do głosowania zostanie od nich osobiście odebrana. Miasto zapewnia, że w BO zagłosuje każdy, kto tylko będzie chciał.  


- Advertisment -spot_img

Popularne