fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowianie przy muzyce Kultu protestowali na placu Biegańskiego

Częstochowianie przy muzyce Kultu protestowali na placu Biegańskiego

Częstochowianie przy muzyce Kultu protestowali na placu Biegańskiego.

[post_gallery]

Dzisiejszy “spacer” częstochowianek i wspierających je mężczyzn odbył się, jak wiele poprzednich, w proteście przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem mgr Julii Przyłębskiej w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

Jak zawsze jednak “spacerowicze” odnieśli się również do bieżących wydarzeń w kraju. Dziś sporo miejsca poświęcono Strajkowi Kobiet, którego członkinie protestują na ul. Wiejskiej w Warszawie w trakcie posiedzenia Sejmu, na którym ma być omawiana właśnie kwestia aborcji.


Oburzenie wzbudziła wśród manifestujących informacja, że znany ze swojej obrony niezawisłości sądów sędzia Igor Tuleja pozbawiony został przez Izbę Dyscyplinarną SN immunitetu sędziowskiego. Na placu przed ratuszem rozbrzmiewały więc, skandowane zwykle przez “spacerowiczów” przed budynkiem częstochowskiego sądu, okrzyki “Wolne sądy!”.


Dzisiejszy “spacer” był inny niż poprzednie. Częstochowianie nie opuścili placu Biegańskiego. Najpierw ustawili się na wymalowanych wcześniej liniach tworząc symbol Strajku Kobiet – błyskawicę, a potem spacerowali po płycie placu.

Przez cały czas towarzyszyły im piosenki Kazika i zespołu Kult. Idealnie oddawały one nastrój panujący wśród spacerowiczów, a także były najlepszym komentarzem do ostatnich wydarzeń.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here