fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowa wita pielgrzymów maseczkami i płynem dezynfekującym

Częstochowa wita pielgrzymów maseczkami i płynem dezynfekującym

Częstochowa wita pielgrzymów maseczkami i płynem dezynfekującym.

Na pątników przybywających do miasta czekają maseczki, płyn do dezynfekcji, odkażone ławki i toalety oraz naklejki informujące o potrzebie dbania o siebie i innych. W ten sposób samorząd chce przypomnieć gościom, że mamy pandemię i należy zachować ostrożność.


Rozdawaniem środków dezynfekujących i maseczek, a także akcją informacyjną pod hasłem: „Dezynfekcja z sercem” na zlecenie Urzędu Miasta zajmuje się częstochowski oddział Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz Spółdzielnia Socjalna „Jasne, że zmiana”.

Częstochowa wita pielgrzymów maseczkami i płynem dezynfekującym 1


U podnóża Jasnej Góry, w alei Sienkiewicza stworzono specjalny punkt, w którym wolontariusze rozdają maseczki, dezynfekują dłonie, mierzą temperaturę oraz wręczają serduszka-naklejki z hasłem „Dbaj o siebie, dbaj o innych”. Uczestnicy akcji zajmują się również wielokrotną dezynfekcją 300 miejskich ławek, 30 przenośnych WC oraz 100 koszy, zlokalizowanych w ciągu spacerowym alei NMP, alei Sienkiewicza oraz w parkach podjasnogórskich. Akcja potrwa do 15 sierpnia.

W tym trudnym roku i sezonie pielgrzymkowym, który przebiega w cieniu epidemii i wzmożonej ostatnio fali zachorowań, chcemy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych mieszkańców i wszystkich gości przybywających do naszego miasta — mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Stąd akcje dezynfekcji i nasze apele o ostrożność, trzymanie się reżimu sanitarnego i społecznego dystansu. Nie chcemy, aby pielgrzymki stały się źródłem nowych ognisk zakażenia koronawirusem, ani w mieście, ani po powrotach pielgrzymów do swoich domów.
(Fot. UM Częstochowa)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here