fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowa w żółtej strefie? Jeśli liczba wykrytych przypadków koronawirusa wzrośnie, to prawdopodobny...

Częstochowa w żółtej strefie? Jeśli liczba wykrytych przypadków koronawirusa wzrośnie, to prawdopodobny scenariusz

Częstochowa w żółtej strefie? Jeśli liczba wykrytych przypadków koronawirusa wzrośnie, to prawdopodobny scenariusz.


Pogarsza się sytuacja epidemiczna w mieście. Ostatniej doby wykryto blisko 40 kolejnych przypadków zakażeń. Jeśli liczba przypadków COVID 19 będzie dalej rosła, możemy się znaleźć w żółtej strefie.


Nowo wykryte przypadki zakażeń pochodzą ze służby zdrowia oraz policji. Biorąc pod uwagę wcześniejsze wydarzenia, należy się liczyć również z kolejnymi zakażeniami w szkołach.


Do Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie, w którym koronawirusa wykryto u ośmiu osób (o czym informowaliśmy wczoraj) dołączył Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, w którym zakażeniu stwierdzono u trzech lekarzy. Szpital na razie pracuje normalnie, ale kwarantanną trzeba było objąć kilkadziesiąt osób.


W szpitalu miejskim trwa testowanie personelu i chorych, liczba stwierdzonych przypadków może wzrosnąć. W Miejskim Szpitalu Zespolonym wstrzymane są przyjęcia na chirurgię urazową i ogólną oraz urologię. Dzisiaj mają zapaść kolejne decyzje związane z funkcjonowaniem placówki.

Jak informuje dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, nadal wstrzymane w nim  nsą przyjęcia na oddział psychiatryczny. Nakaz ten obowiązuje od ubiegłego tygodnia.

Koronawirusa stwierdzono niestety także u jednego z funkcjonariuszy III Komisariatu Policji w Częstochowie.
Ponad 26 policjantów trafiło na kwarantannę. Komisariat pracuje jednak nadal normalnie.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -