fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaCzęstochowa otwiera jutro biblioteki miejskie. Do 27 grudnia będą działać w podwyższonym...

Częstochowa otwiera jutro biblioteki miejskie. Do 27 grudnia będą działać w podwyższonym rygorze sanitarnym

Częstochowa otwiera jutro biblioteki miejskie. Do 27 grudnia będą działać w podwyższonym rygorze sanitarnym.

Od jutra będzie można wypożyczyć książki, ale nie cała działalność bibliotek zostanie wznowiona. Do odwołania nie będą organizowane żadne wydarzenia kulturalne, np. wernisaże, spotkania autorskie czy prelekcje. Wszelkie tego typu propozycje, jeśli będą przygotowywane, to wyłącznie w trybie on-line.

Biblioteki pracować mają – w dniach otwarcia – wyłącznie w zakresie wypożyczania i zwrotów zbiorów. Poza książkami będzie można wypożyczać również gry planszowe.
Stanowiska komputerowe oraz katalogi kartkowe będą nadal niedostępne dla użytkowników.
Czytelnicy odwiedzający biblioteki muszą mieć założone rękawiczki, maseczki lub przyłbice. Na miejscu czekać na nich będą płyny do odkażania rąk.

Jak informują biblioteki, wypożyczanie będzie się odbywać w systemie tzw. zza lady (książki/ audiobooki podaje bibliotekarz) na jednym lub dwu stanowiskach obsługi (w zależności od możliwości placówki).

W zależności od możliwości danej biblioteki, będzie mogło w niej przebywać od 1 do maksymalnie 2 osób. Pozostali czytelnicy powinni czekać – od wejścia – w odległości przynajmniej 2 m od siebie.

Nadal, dla bezpieczeństwa osób odwiedzających biblioteki, możliwe jest dokonywanie rezerwacji na dostępne zbiory przez system biblioteczny SOWA, a także mailowo i telefonicznie w poszczególnych placówkach.

Aby skorzystać z Czytelni Głównej (Al. NMP 22) należy zadzwonić lub napisać, by zarezerwować materiały i umówić termin indywidualnej wizyty – tel. 34/ 360-61-13;
e-mail: [email protected] lub 34/ 360-61-11; e-mail: [email protected], [email protected]

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here