fbpx

Częstochowa. Odmieniona ulica Jesienna i nowy wiadukt nad DK-91

W połowie maja powinny zakończyć się prace przy rozbudowie ul. Jesiennej do ul. Bór w Częstochowie.

Przy alei Wojska Polskiego rozpoczęto montaż konstrukcji kolejnego, dwupoziomowego skrzyżowania.

Prace drogowe na Błesznie i ulicy Jesiennej obejmują także przebudowę istniejącego śladu ul. Jesiennej od ul. Rydza – Śmigłego do al. 11 listopada.

Obecnie trwa skomplikowana przebudowa sieci podziemnych. Ruch kołowy na odcinku ul. Jesiennej od al. 11 Listopada do ul. Południowej jest możliwy tylko dla mieszkańców przyległego terenu. Budowany jest kanał sanitarny i dodatkowe wpusty kanalizacji deszczowej. W ramach inwestycji powstaje nowa jezdnia od długości niespełna 1,2 km wraz z chodnikami po obu stronach drogi oraz ze ścieżką rowerową. Zadanie dotyczy również modernizacji oświetlenia, przebudowy 6 skrzyżowań (w tym jednego ronda) oraz 3 zatok autobusowych.

Całkowity koszt zadania wyniesie ok. 15,5 mln zł. 4, 4 mln pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, reszta to dofinansowanie z miasta. Nowa droga ma stanowić komunikacyjną alternatywę dla południowych dzielnic i ruchu międzydzielnicowego.

Z kolei na skrzyżowaniu DK-91 z ulicami Rejtana i Krakowską rozpoczęto osadzanie i scalanie elementów konstrukcji nowego wiaduktu.

Budowa nowej al. Wojska Polskiego zakłada powstanie trzech dwupoziomowych skrzyżowań: u zbiegu al. Wojska Polskiego z ul. Jagiellońską i al. Pokoju (w miejscu dawnej estakady), przy Rejtana/Krakowskiej oraz na wysokości Galerii Jurajskiej i ul. Legionów.

*na podstawie informacji MZDiT