fbpx

Częstochowa ma najlepszy grunt inwestycyjny w województwie śląskim

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk odebrał statuetkę Grunt na Medal 2023. Wszystko podczas warszawskiej finałowej gali X edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze tereny inwestycyjne w poszczególnych województwach. Nagrodzonym gruntem są „Skorki” przy ul. Ekonomicznej. 

Uroczysty finał X edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze tereny inwestycyjne w poszczególnych województwach odbył się 4 października na PGE Narodowy. Wydarzenie miało miejsce podczas PAIH Forum Biznesu „Porozmawiajmy o eksporcie”. Na miejscu – oprócz przedstawicieli biznesu z całego świata – spotkały się także nagrodzone samorządy.

Częstochowa ma najlepszy grunt inwestycyjny w województwie śląskim 2
ot. Anna Tymoshenko / COI

– Jestem dumny, że to właśnie nasz teren został uhonorowany ważnym państwowym laurem, bo trzeba pamiętać, że wyłonione tereny muszą spełniać standardy inwestycyjne Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Żeby przejść procedury z tym związane potrzeba było mrówczej pracy i zaangażowania. Liczę, że zdobyty „Grunt na Medal” zwiększy zainteresowanie inwestorów wybranymi działkami – komentował sukces prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Formuła konkursu zakłada wielostopniową procedurę badania potencjału zgłoszonych działek, a także ocenę poziomu kształcenia i dostępności kadr w danej lokalizacji. Ostatnim etapem była prezentacja, którą przygotowało i przeprowadziło Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Częstochowy oraz wizja lokalna terenu.

Częstochowa ma najlepszy grunt inwestycyjny w województwie śląskim 3
ot. Anna Tymoshenko / COI

Zwycięski grunt inwestycyjny „Skorki” zlokalizowany jest przy ul. Ekonomicznej w Częstochowie. Kompleks o powierzchni 3,7 ha objęty został statusem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obecnie czeka na zagospodarowanie przez inwestora.

Konkurs jest organizowany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu SA wspólnie z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora.

red., mat. UM Częstochowy