Częstochowa ponownie dofinansuje zabieg in vitro

0
239

W sobotę , 7 marca samorząd częstochowski będzie przyjmował wnioski od par zainteresowanych dofinansowaniem z budżetu gminy zabiegu in vitro. To już kolejny, ósmy rok, gdy miasto pomaga parom borykającym się z niepołodnością w spełnieniu marzenia o własnym dziecku.


Częstochowa była pierwszym w kraju miastem, w kórym samorząd miejski pomaga finansowo w skorzystaniu z zabiegu. Od 2012 roku, gdy ruszył miejski program, w Częstochowie urodziło się już 49 dzieci – 26 dziewczynek i 23 chłopców – w tym pięć par bliźniąt.
Jak informuje częstochowski magistrat, uczestnikom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu w zapłodnienia pozaustrojowego wysokości do 5000 zł, pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty procedury ponoszą pacjenci.
Wnioski na rok 2020 należy składać w sobotę, 7 marca 2020 roku, od godz. 8 do 11 w holu głównym Urzędu Miasta Częstochowy, na parterze, przy ul. Śląskiej 11/13.
Samorząd przypomina, że przy naborze wniosków decyduje kolejność zgłoszeń.
Do programu zostaną zakwalifikowane pary, które spełniają następujące kryteria:

 • wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat w/g rocznika urodzenia (dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 42 lat – wg rocznika urodzenia – jeżeli stężenie AMH jest powyżej 0,7 ng/ml,
 • pozostają w związku małżeńskim lub w związku partnerskim,
 • są mieszkankami i mieszkańcami Częstochowy,
 • poddały się wcześniej leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiadają bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego,
 • zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.
  Dofinansowanie przysługuje parom, które w latach 2018-2019 nie skorzystały z dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego, współfinansowanego ze środków częstochowskiego samorządu.
  Realizatorzy Programu:
  CENTRUM BOCIAN Sp. z o.o BIAŁYSTOK, ul. Akademicka 26,
  MediPartner Sp. z o.o. WARSZAWA, ul. Cybernetyki 19,
  GynCentrum Sp. z o.o. KATOWICE, ul. Żelazna 1,
  NOVOMEDICA Sp. z o.o MYSŁOWICE, ul. ks. N. Bończyka 34,
  GAMETA – SZPITAL sp. z o.o. i Wspólnicy sp. k. RZGÓW, ul. Rudzka 34/36,
  PROVITA Sp. z o.o. KATOWICE ul. Fabryczna 130.
  (Źródło: UM Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here