fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeCzęstochowa. Jubileusz Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Focha

Częstochowa. Jubileusz Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Focha

Podopieczni i opiekunowie Domu Dziennego Pobytu przy ul. Focha 71 świętowali 30-lecie istnienia placówki.

Trzydzieści lat minęło. W Domu Dziennego Pobytu w Częstochowie uroczyście obchodzono jubileusz istnienia placówki. Ośrodek powstał w marcu 1993 roku i od tego czasu służy wsparciem dla rodziców, którzy mając dziecko z niepełnosprawnością chcą jednocześnie kontynuować pracę zawodową. Dzięki wsparciu władz miasta udało się stworzyć miejsce, które do dziś odgrywa ogromną rolę w życiu wielu rodzin.

Od 2011 roku placówka zarządzana jest przez  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Częstochowie. Stowarzyszenie zajmuje się wszelkimi sprawami, które mogą pomóc w codziennym życiu osobom z niepełnosprawnościami. W ośrodkach, nad którymi sprawuje pieczę, realizowane są rozmaite usługi opiekuńcze, programy wychowawcze, a także różnorodne formy terapii.

Jubileusz trzydziestolecia Domu Dziennego Pobytu rozpoczęła część oficjalna, podczas której złożono gratulacje i podziękowania dla dyrektorki placówki Beaty Sobolewskiej i całej kadry. W uroczystościach uczestniczyli m.in: prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, naczelniczka Wydziału Polityki Społecznej Agnieszki Grabińskiej, dyrektorka MOPS-u Małgorzata Mruszczyk i przewodnicząca Koła PSONI Beata Mstowska.

Kluczowym punktem programu była prezentacja komediowego przedstawienia teatralnego przygotowanego przed podopiecznych ośrodka. Zgromadzeni goście żywiołowo reagowali na artystyczne popisy, a nawet włączyli się do zabawy. Nie zabrakło również doznań kulinarnych. Oprócz uroczystego obiadu, goście i beneficjenci Domu mogli skosztować rocznicowego tortu. Słodki poczęstunek zakończył świętowanie „trzydziestki”.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -