Częstochowa gospodarzem Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn

0
344

 

 

Częstochowa w końcu będzie gospodarzem tegorocznych finałowych zmagań Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. W częstochowskiej Hali Sportowej 1 i 2 grudnia br. spotkają się cztery najlepsze klubowe zespoły świata. Zostały one wyłonione z ośmiu drużyn w grupowych rozgrywkach. W Hali Sportowej Częstochowa, odbędą się półfinały, mecz o trzecie miejsce oraz finał.

Częstochowa bez wątpienia jest potentatem jeśli chodzi o siatkówkę. Mamy wszystko czego potrzebują zawodnicy by trenować.- Mamy piękne tradycje, nowoczesną halę i wspaniałą siatkarską publiczność – zapewnia prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.Cieszę się, że będziemy mogli zobaczyć u nas najlepszych na świecie siatkarzy w czasie finału jednej z najbardziej prestiżowych siatkarskich imprez na świecie – dodaje.

Po raz drugi będziemy gospodarzem Klubowych Mistrzostw Świata. Miasto starało się o organizację tego wydarzenia w 2014 roku, ale wtedy przegrała rywalizację. W ubiegłym roku gospodarzem turnieju finałowego był Kraków, a rozgrywki grupowe odbyły się w Łodzi i Opolu. W tym roku miastami – gospodarzami fazy grupowej będą Radom i Rzeszów, a wielki finał zaplanowano właśnie w Częstochowie.

Całe wydarzenie będzie transmitowane za żywo na kanałach Polsatu. Poza granicami kraju, rozgrywki będzie można oglądać w 90 krajach. Szacowana oglądalność to ok. 500 milionów gospodarstw domowych. To idealna promocja miasta – podkreśla zastępca prezydenta miasta Jarosław Marszałek.

W fazie grupowej, która trwać będzie od 26 listopada, wystąpią dwa polskie kluby: PGE Skra Bełchatów i Asseco Resovia Rzeszów. W turnieju zobaczymy też drużyny: Zenitu Kazań (obrońca tytułu sprzed roku, zwycięzca Ligi Mistrzów), Sady Cruzeiro (mistrz Brazylii oraz najlepszy zespół Ameryki Południowej), Sarmayehu Teheran (mistrz Azji z Iranu), oraz czołowe europejskie teamy: włoskie Cucine Lube Civitanova i Trentino Volley, a także rosyjski Fakieł Nowy Urengoj.

Dwa najlepsze zespoły z każdej z grup w pierwszej fazie rozgrywek awansują do fazy finałowej. Cztery najlepsze kluby mecze półfinałowe i finałowe FIVB Klubowych Mistrzostw Świata Polska 2018 rozegrają w Hali Sportowej Częstochowa. Skład grup poznamy 30 września podczas specjalnego losowania.

Karnety na siatkarskie zmagania w poszczególnych miastach są już dostępne w przedsprzedaży z rabatem 20% – na platformie ebilet.pl – informuje Tomasz Cieślik prezes zarządu Professional Sports Events Sp. z o.o. z Warszawy, firmy która jest organizatorem Klubowych Mistrzostw Świata pod auspicjami FIVB.

W końcu miasto osiągnęło swój cel. Hala Sportowa Częstochowa zbudowana została m.in. z myślą o siatkarskim mundialu w 2014 roku, który odbył się w Polsce. Przegraliśmy wtedy rywalizację z innymi miastami. Teraz zorganizuje klubowe mistrzostwa świata.

(p.s-b)

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here