fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowa będzie zakorkowana. Kierowców czeka drogowy „armagedon”

Częstochowa będzie zakorkowana. Kierowców czeka drogowy „armagedon”

We wtorek, 2 marca rusza przebudowa najważniejszego skrzyżowania w Śródmieściu Częstochowy – Al. NMP z alejami: Wolności i Kościuszki. Roboty będą prowadzone na torowisku. Wszyscy, zarówno kierowcy, jak i piesi musimy się liczyć z potężnymi utrudnieniami.

Jak przekazał Miejski Zarząd Dróg i Transportu, wykonawca robót, firma NDI przewiduje, że prace na tym skrzyżowaniu potrwają od 4 do 6 tygodni. Od razu jednak zastrzega, że terminu tego uda się dotrzymać, jeśli pogoda dopisze, a także gdy nie będzie nieprzewidywanych problemów z tamtejszymi instalacjami podziemnymi liczącymi sobie kilkadziesiąt lat.

W związku z rozpoczęciem we wtorek robót na kolejnym odcinku torów tramwajowych w centrum miasta, niemożliwy będzie przejazd przez torowisko w obu kierunkach na skrzyżowaniu al. Najświętszej Maryi Panny z alejami: Wolności i Kościuszki.

Do czasu zakończenia robót w obrębie skrzyżowania obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu i objazdy autobusów komunikacji miejskiej, ze względów bezpieczeństwa ograniczony zostanie także ruch pieszy – przekazał rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik.

Oto najważniejsze tymczasowe rozwiązania, jakie mają być zastosowane na tym skrzyżowaniu:

  • Brak możliwości wjazdu w Aleję Najświętszej Maryi Panny z al. Wolności (niemożliwy skręt w prawo)
  • Brak możliwości wyjazdu z Alei Najświętszej Maryi Panny w al. Kościuszki i w al. Wolności (niemożliwy skręt w prawo i lewo)
  • Brak możliwości przejazdu Aleją Najświętszej Maryi Panny przez skrzyżowanie Wolności/Kościuszki w obu kierunkach (niemożliwe przejazdy na wprost)
  • Ograniczenie ruchu pieszego w obrębie skrzyżowania (zgodnie z oznakowaniem i wygrodzeniem)
  • Wyznaczenie zawracania w Alei Najświętszej Maryi Panny dla pojazdów mieszkańców i zaopatrzenia jadących od strony skrzyżowania z ul. Wilsona przez pasaż środkowy na wysokości dotychczasowych przejść dla pieszych (na wysokości Kamienicy Kupieckiej i Kwadratów) w kierunku skrzyżowania z ul. Piłsudskiego.

·Poza powyższymi ruch w ciągu al. Najświętszej Maryi Panny będzie się odbywał zgodnie z dotychczasową organizacją ruchu.

Możliwy będzie przejazd przez skrzyżowanie na osi al. Wolności – al. Kościuszki w obu kierunkach z zachowaniem należytej ostrożności z powodu prac prowadzonych na przyległym torowisku i związanych z nimi wygrodzeniami – informuje rzecznik. – Jeśli to możliwe unikajmy podróży w obrębie występowania utrudnień. Warto także pamiętać, że niedogodności w ruchu występują też na sąsiednich skrzyżowaniach al. Kościuszki z ul. Jasnogórską i al. Wolności z ulicą Orzechowskiego oraz wzdłuż całego placu budowy przy przebudowywanej linii w centrum miasta.

Rozpoczęcie prac w Alejach spowoduje oczywiście również zmiany w kursowaniu autobusów miejskich. Dotyczą one kilkunastu linii, które kursują właśnie przez zamykane skrzyżowanie. Chodzi o linie numer: 10, 11, 12, 13, 14, 17, 21, 23, 26, 27, 31, 32, 33 i 37.

Objazdy autobusów w zdecydowanej większości będą odbywać się alejami Wolności, Kościuszki i Jana Pawła II w obu kierunkach. Wszelkie informacje na temat utrudnień, tymczasowych zmian, zmodyfikowanego rozkładu i rzeczywistego czasu przyjazdu danego autobusu MPK będą dostępne na tablicach Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Szczegóły w linku http://mzd.czest.pl/publiczny-transport-zbiorowy/aktualnosci-ptz/4810-remont-torowiska-tramwajowego-w-ii-alei-najswietszej-maryi-panny-od-2-marca-2021-r

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here