fbpx
Strona główna Polecane Częściowe zniesienie obostrzeń związanych z koronawirusem

Częściowe zniesienie obostrzeń związanych z koronawirusem

Częściowe złagodzenie obostrzeń związanych z koronawirusem zapowiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. W pierwszej kolejności rząd zdecydował o zniesieniu zakazu wstępu do lasów i parków od 20 kwietnia. Także od poniedziałku zmienią się zasady funkcjonowania sklepów.


Od poniedziałku dozwolona liczba klientów w sklepie nie będzie zależeć wyłącznie od liczby czynnych kas, ale także od powierzchni sklepu. Teraz w przypadku sklepów o powierzchni do 100 metrów kwadratowych na jedną kasę będzie mogło przypadać 4 zamiast jak dotąd 3 klientów. W większych placówkach handlowych na 15 metrach kwadratowych może przebywać 1 klient. Taki sam przelicznik ma być stosowany również w kościołach w przypadku wiernych uczestniczących jednocześnie w nabożeństwie.
Od poniedziałku będzie można pójść do lasu czy parku. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował o mądre korzystanie z wyjść na świeże powietrze, pamiętanie o koniecznym zachowaniu zasad bezpieczeństwa.


Premier Morawiecki zapowiedział, że rząd planuje kolejne złagodzenia restrykcji. Opracowano cztery etapy otwierania kraju. Wstępnie mają być one wdrażane co tydzień-dwa tygodnie. Tempo jednak tych zmian będzie uzależnione do liczby zachorowań. Jeżeli będzie ona spadać, kolejne obostrzenia będą zdejmowane szybciej, jeśli nie, zostaną przesunięte w czasie.

Częściowe zniesienie obostrzeń związanych z koronawirusem 1

Jak powiedziano na konferencji prasowej, o całkowitym powrocie do rzeczywistości sprzed epidemii możemy niestety zapomnieć.

Będziemy musieli się nauczyć żyć z epidemią przez dłuższy czas — powiedział minister Łukasz Szumowski.
Minister zdrowia zapowiedział, że do normalności będziemy mogli wrócić, dopiero gdy będzie szczepionka na koronawirus. Do tego czasu nadal musimy zachowywać bezpieczny dystans miedzy sobą, pamiętać o maseczkach i częstej dezynfekcji. W dalszym ciągu rząd rekomenduje pracę zdalną, tam, gdzie jest to możliwe i cyfrowe załatwianie wszelkich spraw urzędowych i formalności.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here