fbpx

CUK prosi o kontakt częstochowian, którzy ruszają z akcją sprzątania swojej dzielnicy. Chce pomóc

Przybywa inicjatyw dotyczących wiosennych porządków w Częstochowie. Nie czekając na miejskie służby, częstochowianie w kolejnych dzielnicach skrzykują się na akcje likwidacji dzikich wysypisk. Tylko w tę sobotę sprzątanie takie odbędzie się w dwóch dużych dzielnicach miasta: na Stradomiu oraz Parkitce.

Centrum Usług Komunalnych zapewnia, że chętnie wspiera inicjatywy sprzątania śmieci porzucanych przez nieodpowiedzialne osoby. Pomoże w wywozie nieczystości, podstawiając na miejsce akcji samochód, ale musi wiedzieć wcześniej o takiej inicjatywie.

CUK prosi o kontakt częstochowian, którzy ruszają z akcją sprzątania swojej dzielnicy. Chce pomóc 2

By CUK wysłało na miejsce zbiórki samochód, który odbierze odpady, trzeba zgłosić mu akcję na 7 dni przed jej planowaną datą.
Akcje sprzątania miasta należy zgłaszać w Centrum Usług Komunalnych przy ul. Nowowiejskiego 10/12 – można to zrobić wygodnie drogą elektroniczną, pisząc na adres zgłoszenia@cuk.czestochowa.pl
W zgłoszeniu trzeba wskazać dokładny termin i zakres sprzątania, obszar akcji oraz planowany termin odbioru zebranych śmieci.

Miejsce składowania zebranych odpadów powinno być także uzgodnione z CUK i wybrane w taki sposób, aby możliwy był tam dojazd pojazdów przeznaczonych do odbioru śmieci.

Akcja sprzątania może dotyczyć jedynie obszarów należących do miasta – CUK potwierdza, czy wybrane przez nas miejsce jest takim terenem. W pozostałych przypadkach sprzątanie odbywa się na podstawie umowy właściciela terenu z firmą zajmującą się odbiorem odpadów.

Informacja o podjętej akcji porządkowej oraz jej efektach uzyskanych we współpracy z miejską jednostką znajdzie się na jej stronie internetowej pod adresem https://cuk.czestochowa.pl.

(for. CUK)