fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneCovidowe ograniczenia powoli znoszone w częstochowskim MPK

Covidowe ograniczenia powoli znoszone w częstochowskim MPK

Covidowe ograniczenia powoli znoszone w częstochowskim MPK. W ślad na rządowym poluzowaniem obostrzeń sanitarnych do miejskiej komunikacji powraca normalność.

MPK w Częstochowie stopniowo znosi covidowe ograniczenia, które towarzyszyły pasażerom przez blisko półtora roku.

– Przywrócona została możliwość korzystania z przycisków wywołujących otwieranie drzwi – przekazał rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik. – Ponadto rozpoczął się proces usuwania z przestrzeni pojazdów tak zwanych stref buforowych, ich całkowity demontaż potrwa kilka tygodni.

W autobusach i tramwajach ruszył także demontaż znaków dotyczących ograniczonej liczby miejsc siedzących i wymuszających odstęp pomiędzy podróżującymi miejską komunikacją. Na razie jednak MPK nadal utrzymuje zakaz sprzedaży biletów jednorazowych u kierowców autobusów i motorniczych w tramwajach.

– Przypominamy, że aktualnie w publicznym transporcie zbiorowym obowiązuje limit maksymalnego napełnienia autobusów lub tramwajów do 75 procent łącznej liczby miejsc – podaje MPK. – Służby rządowe zapowiedziały, że po 26 czerwca współczynnik ten wzrośnie do stu procent. Tym samym wrócimy wówczas do stanu sprzed pandemii, nieograniczonego żadnymi limitami.

W dalszym ciągu jednak w trakcie podróży komunikacją zbiorową obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Rząd w tej kwestii na razie nie zmienia zdania.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -