fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaUncategorizedW Częstochowie i regionie tworzone są kolejne oddziały dedykowane wyłącznie chorym z...

W Częstochowie i regionie tworzone są kolejne oddziały dedykowane wyłącznie chorym z koronawirusem

W Częstochowie i regionie tworzone są kolejne oddziały dedykowane wyłącznie chorym z koronawirusem.

Oddziały przeznaczone dla pacjentów zakażonych koronawirusem powstają w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie. Tworzone są na urazówce i urologii szpitala przy ul. Mirowskiej oraz na oddziale wewnętrznym w budynku przy ulicy Mickiewicza. Na Zawodziu oddziały chirurgii urazowej i urologii mają teraz działać na dotychczasowym oddziale chirurgii ogólnej.

Zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, w mieście ma powstać oddział covidowy na 123 miejsca. Podobne oddziały będą również działać również w okolicach Częstochowy: w Kłobucku oraz Blachowni.

Częstochowski szpital miejski szykuje miejsca dla chorych zakażonych covidem zgodnie z wytycznymi województwa, które nakazują, aby 35 procent miejsc w szpitalach przeznaczyć właśnie dla tych pacjentów.

W ramach 123 miejsc, które powstają zgodnie z wytycznymi wojewody ma być 8 miejsc z respiratorami i 12 miejsc na izolacje. Pozostałe będą to tzw. zwykłe łóżka covidowe.

Jak twierdzi dyrektor częstochowskiej lecznicy, senator Wojciech Konieczny, decyzja wojewody tylko sankcjonuje obecny stan rzeczy w częstochowskiej placówce. Tam już wcześniej pod opieką lekarzy było 130 pacjentów z covidem, a dzisiaj ich liczba wzrosła do 146.

Oddziały dedykowane wyłącznie chorym z koronawirusem powstają też poza Częstochową. W Blachowni na przykład normalnie działają wyłącznie położnictwo i ginekologia. Pozostałe miejsca zostały przeznaczone dla chorych z COVID-19.

W Kłobucku oddział covidowy powstaje na dotychczasowym oddziale wewnętrznym kłobuckiego szpitala. Szykowanym tam jest 20 miejsc. Bez zmian w tamtejszym szpitalu ma funkcjonować pediatria.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -