fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCmentarze zamknięte !!!

Cmentarze zamknięte !!!

O 15:30 z ust Premiera Morawieckiego padła ważna deklaracja o zamknięciu wszystkich cmentarzy.

Decyzją Rządu RP Cmentarze na terenie całego kraju zostaną zamknięte na kilka dni. Znaczy to, że Dzień Wszystkich Świętych nie będzie w tym roku taki sam jak zawsze.

Na początku z powodu wzrastającej liczby zachorowań podjęto decyzję o braku mszy świętej w tym dniu na cmentarzu. Następnie radzono by odwiedzenie cmentarzy w celu uporządkowania grobów czy położeniu zniczy było rozłożone w czasie dla własnego bezpieczeństwa.

Dziś podjęto decyzję, że w Dzień Wszystkich Świętych oraz dzień przed (31.10) i dzień po (2.11) cmentarze będą zamknięte:

– „Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie” – stwierdził szef rządu, mówiąc o zamknięciu cmentarzy na trzy dni.

Mateusz Morawiecki argumentował to tym, że Rząd nie chce doprowadzić, aby osoby odwiedzające groby zmarłych z rodziny, za parę tygodni same nie poniosły śmierci z powodu pandemii.

Premier apelował również do seniorów:

„Nasz apel przyjmuje formę alarmu. Chcemy, by seniorzy zostali w domu. To na najbliższe dwa tygodnie. Korpus Wsparcia Seniorów ma służyć tym, którzy zostaną sami w potrzebie”.

Prośba o pozostanie w domach skierowana też została do osób pracujących. Jeśli w danej firmie jest to możliwe, pracownicy nie powinni przychodzić do biur, ale podjąć pracę zdalną przez co najmniej dwa tygodnie.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -