Reprezentujący częstochowski klub CKS Budowlani Jakub Jelonek zdobył brązowy medal podczas mistrzostw Polski w chodzie sportowym. Znakomicie spisały się także zawodniczki w wyścigach kategorii U 18 – Maja Wawrzyńczak (3. miejsce) i Hanna Lubczyńska (8. miejsce). Udane starty odnotowali też uczestnicy ogólnopolskiego mityngu lekkoatletycznego.

Na tegorocznych mistrzostwach Polski w chodzie sportowym na dystansie 20 km bardzo dobry występ zaliczył zawodnik CKS Budowlani Częstochowa Jakub Jelonek. Z czasem 1 godz. 25 min 28 sek. zameldował się na mecie jako trzeci. W walce o jak najlepszą lokatę Jakub pokonał m.in. mistrza Olimpijskiego z Tokio na 50 km – Dawida Tomalę, który zajął 4. miejsce tracąc do Jelonka 4 min. Zawody miały międzynarodową obsadę, a ich trasę wytyczono w centrum Warszawy, z metą na Placu Teatralnym. Za organizację mistrzostw Polski w chodzie sportowym był czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski.

Zawodnik CKS Budowlani Częstochowa Jakub Jelonek trzeci na mistrzostwach Polski w chodzie sportowym na 20 km 1
Jakub Jelonek podczas dekoracji na 3. stopniu podium

Poza rywalizacją o medale odbyły się wyścigi w chodzie sportowym dla młodzieży, również w międzynarodowej obsadzie. W kategorii U 18 na dystansie 5 km Maja Wawrzyńczak zajęła 3. miejsce z wynikiem 28 min 8 sek., zaś Hanna Lubczyńska na tym samym dystansie uplasowała się na 8. miejscu uzyskując wynik 33 min.

Maja Wawrzyńczak po dekoracji obok Robert Korzeniowskiego

Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny w Sosnowcu

Na otwarcie sezonu lekkoatletycznego rozegrano w Sosnowcu ogólnopolski mityng lekkoatletyczny. Na nowo wyremontowanym stadionie zameldowało się ponad 500 uczestników z 54 klubów. Wśród nich ponad 40 zawodników CKS Budowlani, którzy odnieśli pięć zwycięstw, pobili także szereg wyśrubowanych rekordów życiowych. Świetny start i znakomity wynik – 2:25,77 min zanotował Michała Piątka w biegu na 1000 m. To rekord życiowy tego zawodnika i aktualnie najlepszy wynik w kraju.