Zawodnicy CKS Budowlani Częstochowa wywalczyli 5 medali na Halowych Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Lekkiej Atletyce w kategorii U16

Racibórz był w minioną sobotę, 24 lutego areną zmagań młodych lekkoatletów z województwa śląskiego. O tytuły i medale walczyło ponad 300 zawodników, w tym 20-osobowa ekipa CKS Budowlani Częstochowa. Nasi reprezentanci zdobyli podczas Halowych Mistrzostw Województwa Śląskiego w Lekkiej Atletyce U16 w sumie 5 medali, a ponadto wielu z nich poprawiło swoje rekordy życiowe.

3 srebrne i 2 brązowe krążki to medalowy bilans zawodników CKS Budowlani Częstochowa na lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Raciborzu. Tytuły wicemistrzowskie i srebrne medale wywalczyli:

Jessica Rakowska w biegu na 300 m uzyskała wynik 44,73 sek., który jest jej nowym rekordem życiowym,

Krzysztof Kapuściński na 600 m finiszował na 2. pozycji z rezultatem 1:36,33 min, który także jest rekordem życiowym zawodnika

Hanna Borkowska w finale biegu na 60 m przez płotki uzyskała wynik 9,61 sek. Warto dodać, że chwilę wcześniej w eliminacjach uzyskała rezultat 9,53 sek., co jest jej nowym rekordem życiowym.

Na trzecim stopniu podium stanęli: Maja Gradoń, która pomimo upadku w swoim biegu na dystansie 2000 m uzyskała rekord życiowy – 7:18,93 min oraz Dominik Kozieł w skoku wzwyż – 155 cm (także rekord życiowy zawodnika).

• 30 miejsce Zuzanna Radzioch 600 m – 2:11,98 min,
  • 32 miejsce Julia Grabek 60 m – 8,86 s. 33 miejsce Wiktoria Stolarska 600 m – 2:15,49.

Na sobotę, 2 marca zaplanowano w Raciborzu halowe mistrzostwa w kategorii U 14 i U 12.