Chrobry Głogów przegrywał ze Skrą Częstochowa już 0:2, ale wyszarpał remis

Piłkarze Skry Częstochowa w czwartek rozegrali w Bełchatowie zaległy mecz z Chrobrym Głogów. Skra prowadziła do 80. minuty 2:0, ale mecz zakończył się remisem 2:2 i podziałem punktów.

Dużą szansę na pierwsze wiosenne zwycięstwo mieli w czwartek piłkarze Skry. Częstochowianie do przerwy prowadzili z faworyzowanym Chrobrym już 2:0. Dwa gole z rzutów karnych w 33. i 38.minucie zdobył Adam Mesjasz.

Skra w drugiej połowie długo utrzymywała prowadzenie. W 80. minucie Dominik Piłka zdobył dla gości bramkę kontaktową i zrobiło się 2:1 dla Skry. Niestety, ale częstochowianie nie zdołali utrzymać prowadzenia. W 89. minucie drugiego gola dla Chrobrego strzelił Tomasz Cywka. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Skra po 26 meczach ma 30 punktów i zajmuje 12. pozycję w tabeli Fortuna 1 Liga.

Piłkarze Skry w niedzielę, 10 kwietnia zmierzą się w Łodzi z Widzewem. Widzew po 26 meczach ma 49 punktów i jest wiceliderem…

Skra Częstochowa – Chrobry Głogów 2:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Mesjasz (33.), 2:0 Mesjasz (38.), 2:1 Piłka (80.), 2:2 Cywka (89.)