Chorych nie ma, ale miasto szykuje się na koronawirus

0
463

Koronawirus, który pojawia się w coraz większej liczbie krajów, w tym także w Europie, to temat numer jeden nie tylko prywatnych rozmów. Na wypadek pojawienia się wirusa w naszym kraju przygotowują się służby sanitarne w całej Polsce.
Jak wynika z informacji przekazanych przez samorząd częstochowski, zarówno na terenie Częstochowy, jak i powiatu częstochowskiego nie odnotowano zakażeń wywołanych koronawirusem. Sytuację monitorują pracownicy Sanepidu w Częstochowie oraz Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miasta Częstochowy.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie informuje, że bieżące informacje związane z koronawirusem SARS-CoV-2 dostępne są na stronach:

Głównego Inspektoratu Sanitarnego – https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/
Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób Zakaźnych (ECDC) – https://www.ecdc.europa.eu/en/novel-coronavirus-china
Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, przy ul. PCK 7 w Częstochowie, przygotowano 24-łóżkowy oddział obserwacyjno-zakaźny, który posiada opracowane i wdrożone procedury postępowania w razie wystąpienia podejrzenia lub zakażenia wirusem.

Jak wynika z wiadomości przekazanych przez częstochowski magistrat, Miejski Szpital Zespolony również podjął środki ostrożności na wypadek wystąpienia zakażenia koronawirusem i realizuje wytyczne Ministra Zdrowia kierowane do tego rodzaju placówek.

(Źródło: UM Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here