fbpx

Choinka bożonarodzeniowa, która stanęła na placu Biegańskiego ma ok 12 m! Druga stanie na placu Orląt Lwowskich

Choinka bożonarodzeniowa stanęła na częstochowskim placu Biegańskiego. 30 listopada drzewo zostanie ubrane i ozdobione. Już w pierwszych dniach grudnia zabłyśnie wraz z pozostałymi instalacjami.

Akcję ozdabiania miasta świątecznymi iluminacjami specjaliści z Wydziału Oświetlenia MZD tradycyjnie koordynują z Wydziałem Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy przy wsparciu grona sponsorów i firm prywatnych.

Drzewo, które stanęło na pl. Biegańskiego to daglezja zielona o wysokości ok. 12 m. Okaz pochodzi z prywatnej posesji z ul. Borelowskiego, a jego usunięcie z działki poprzedziła standardowa procedura związana z wydaniem zgody na wycinkę przez instytucje ochrony środowiska.

Druga choinka miejska stanie w tym sezonie na rakowskim placu Orląt Lwowskich. Instalacja świerka srebrnego z ul. Bugajskiej o wysokości ok. 10 m odbędzie się w piątek, ubrana przez samych mieszkańców zaś ma zostać w niedzielę. Na Starym Rynku elementami świątecznej iluminacji będzie dodatkowe oświetlenie drzewa oraz ustawienie podświetlonego logo miasta wraz z wykorzystaniem istniejących iluminacji na placu.

Oba drzewa zostały zgłoszone przez właścicieli jeszcze podczas zeszłorocznej akcji poszukiwania bożonarodzeniowej choinki przez MZD, której dzięki temu w tym roku nie trzeba było przeprowadzać.

choinka
Exif_JPEG_420

Jeśli nosicie się z zamiarem uzyskania zgody na usunięcie kilkunastometrowego drzewa iglastego o szlachetnej formie ze swojej posesji i rozpoczęliście formalności z tym związane, to warto się skontaktować z Wydziałem Oświetlenia MZD w mailu oswietlenie@mzd.czest.pl lub pod numerem telefonu 34664305. Niewykluczone, że wówczas to taka choinka stanie się miejską atrakcją już za rok.

LN/MZD Częstochowy