Cenna wygrana siatkarzy Exact Systems Norwid w Kluczborku

Siatkarze Exact Systems Norwid wygrali w czwartkowy wieczór w Kluczborku z Mickiewiczem 3:2 i odnieśli 11 zwycięstwo w Tauron 1 Lidze.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli częstochowskich siatkarzy. Exact Systems Norwid wygrał w inauguracyjnym secie 25:22. Również w drugiej partii górą byli siatkarze trenera Piotra Gruszki i po dwóch partiach było 2:0 dla gości. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się w trzech setach, do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Mickiewicz okazał się lepszy w trzecim i czwartym secie. Gospodarze tym samym doprowadzili do tie-breaka. W nim Exact Systems Norwid postawił swoje warunki gry, zaczął dominować i wygrał 15:9 i cały mecz 3:2. Dla częstochowian było to 11 zwycięstwo w sezonie w Tauron 1 Lidze.

Spotkanie rozpoczęło się gestów solidarności z Ukrainą. Siatkarze gospodarzy wyszli w okolicznościowych koszulkach z napisem „Stop war”. Były też flagi Polski i Ukrainy.

Mickiewicz Kluczbork – Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (22:25,18:25, 25:21, 25:16, 9:15)

Exact Systems: Biliński, Łapszyński, Usowicz, Kryński, Gibek, Popiela, Podborączyński (libero) – Kowalski, Długosz, Sługocki, Wnuk.