Bugatti w Silesia City Center – niebywała gratka dla fanów motoryzacji !!!

0
501

Jeszcze tylko do 31 października na terenie Silesia City Center fani motoryzacji mogą zobaczyć kultowe modele marki Bugatti. Jest to pierwsza w Polsce tego typu wystawa a odbywa się z okazji 110 rocznicy marki.

Ettore Bugatti założył swój samochodowy biznes w 1909 r. i przez ponad trzy kolejne dekady, wraz z synem Jeanem tworzył markę samochodów, która do dziś wzbudza zachwyt na świecie. Te czarujące pojazdy z charakterystycznym grillem w kształcie podkowy odnosiły niebywałe sukcesy na torach wyścigowych i były uwielbiane przez bogatą klientelę. Na początku Bugatti nie miały określonego typu karoserii. Jej wygląd był dostosowywany do wymagań klienta, a produkcją zajmowała się macierzysta firma lub indywidualne zakłady.

Bugatti w Silesia City Center - niebywała gratka dla fanów motoryzacji !!! 1

odwiedzający Silesia City Center w Katowicach mogą zobaczyć siedemnaście historycznych samochodów tej marki. Silesia City Center w Katowicach jest pierwszym miejscem w Polsce, goszczącym wystawę z całą pewnością istotną nie tylko dla fanów motoryzacji.

Zwiedzający mogą podziwiać całą gamę unikalnych modeli. Wśród nich znajdą się Bugatti 35A La Mouche, samochód z unikatową karoserią wyprodukowaną na specjalne zamówienie brazylijskiego ambasadora w Paryżu Luis Martins de Souza Dantas. Prawdziwą gratką bez wątpienia będzie Bugatti 35A, tym modelem ścigała się Eliška Junková, najsłynniejsza kobieta wśród czechosłowackich kierowców wyścigowych. Junková odnosiła największe sukcesy w latach dwudziestych ubiegłego wieku i to właśnie samochody marki Bugatti towarzyszyły jej przez całą karierę. Na wystawie znajdziecie Państwo także 4 różne wersje Bugatti 57 i Bugatti 40. Całą historię marki można poznać w największym centrum handlowym na Śląsku.

Bugatti w Silesia City Center - niebywała gratka dla fanów motoryzacji !!! 2

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia tej niesamowitej kolekcji pojazdów Bugatti, wystawa jest dla zwiedzających udostępniona darmowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here