Strażacy z Mstowa będą mieć rozbudowany budynek garażowy OSP

0
666

Wójt Gminy Tomasz Gęsiarz podpisał umowę  z przedstawicielem Wykonawcy, który został wyłoniony w postępowaniu przetargowym. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa garaży dla OSP Mstów”.

Strażacy z Mstowa będą mieć rozbudowany budynek garażowy OSP 1
Fot. Gmina Mstów

W wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego strażacy z OSP w Mstowie będą mieć rozbudowany budynek garażowy. Obecnie budynek garażowy znajduje się w narożniku działki przy ul. Partyzantów w Mstowie. Jest parterowy i niepodpiwniczony. Składa się on z dwóch brył zróżnicowanych wysokościowo, które były wybudowane w różnych okresach czasu.

Strażacy z Mstowa będą mieć rozbudowany budynek garażowy OSP 2
Fot. Gmina Mstów

W ramach projektu budynek garażowy zostanie przede wszystkim rozbudowany w kierunku północnym o trzy nowe stanowiska garażowe dla samochodów OSP. Dodatkowo projekt obejmuje nadbudowę ścian kolankowych (wraz z przebudową obiektu istniejącego) w dostosowaniu do nowego układu funkcjonalnego.

W budynku powstanie część magazynowa na sprzęt pożarniczy oraz socjalno-sanitarna (dyżurka, szatnia, WC, umywalka, natrysk). Od strony północnej wybudowana będzie wiata.

Inwestycja obejmuje:

  • rozbudowa budynku w kierunku północnym w poziomie parteru;
  • przebudowa istniejącej części (w dostosowaniu do zaprojektowanej funkcji);
  • montaż 3 bram garażowych na samochód ciężarowy (o wymiarach 4,0 m x 4,0 m podnoszonych elektrycznie) i 2 bram garażowych (o wymiarach 2,5m x 2,35m podnoszonych ręcznie);
  • budowa wiaty na samochód bojowy od strony północnej;
  • zagospodarowanie terenu (w tym: poszerzenie terenu utwardzonego na dojazd do bram garażowych).

Ponadto w skład zagospodarowania projektu wchodzą też: ciąg jezdny, ciągi piesze, opaska wokół budynku.

Nowy budynek będzie posiadał zwartą bryłę w rzucie poziomym w kształcie litery „T”.