Rusza budowa MOP-ów na A1. Trzeba się liczyć z utrudnieniami w rejonie placów budowy

0
728
MOP Gorzelanka

Lada moment ruszają prace przy budowie Miejsc Obsługi Podróżnych na A1. W rejonie placu budowy wystąpią utrudnienia w ruchu, z którymi kierowcy  muszą się liczyć.

Jak wiadomo w grudniu 2020 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na wybudowanie Miejsc Obsługi Podróżnych i Obwodu Utrzymania Autostrady na A1 na budowanej autostradzie A1 od węzła Częstochowa Północ do węzła Częstochowa Blachownia.

Według tej umowy od momentu podpisania w ciągu 16 miesięcy powstaną MOP-y Gorzelanka Wschód, Gorzelanka Zachód, Wierzchowisko Wschód, Wierzchowisko Zachód i Obwód Utrzymania Autostrady Lgota oraz muszą być uzyskane pozwolenia na użytkowanie. Inwestycja pochłonie 71 135 460,19 zł, a jej realizacją zajmie się konsorcjum firm: Bitum z siedzibą w Lipiach Śląskich oraz Drog-Bud z Lubojenki.

Więcej informacji na temat wyglądu i funkcjonalności MOP-ów na odcinku A1 od węzła Częstochowa Północ do węzła Częstochowa Blachownia można przeczytać w artykule: „Wykonawca budowy MOP-a i Obwodu Utrzymania Autostrady A1 wybrany”.

Od 22 marca 2021 roku zmieni się organizacja ruchu w rejonie ul. Wielkoborskiej – (Gmina Blachownia), co spowoduje utrudnienia w poruszaniu się na tym odcinku drogi! Prace mają zakończyć się do 29 kwietnia 2022 roku.

MOP
Fot. GDDKiA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here