fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaSportBrawa dla siatkarzy Exact Systems Norwida za najlepszy sezon w historii klubu

Brawa dla siatkarzy Exact Systems Norwida za najlepszy sezon w historii klubu

Czwarte miejsce po rundzie zasadniczej i 5. na zakończenie sezonu 2020/21 w Tauron 1 Lidze – to najlepszy wynik siatkarzy Exact Systems Norwid w historii klubu.

Siatkarze Exact Systems Norwida w poprzedni czwartek zakończyli sezon 2020/21 i mogą myśleć o urlopach. Był to wyjątkowy sezon, bo najlepszy w historii klubu. Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Lebiodę miała walczyć o czołową ósemkę i miejsce w play-off, a ostatecznie pozytywnie zaskoczyła wszystkich i zakończyła rundę zasadniczą na bardzo wysokim 4. miejscu, a w play-off otarła się o strefę medalową! Ostatecznie częstochowianie zajęli 5. pozycję, najwyższą w historii klubu!

W rundzie zasadniczej częstochowscy siatkarze odnieśli 19 zwycięstw i doznali tylko 9 porażek. Dało im to 4. miejsce przed play-off. W walce o czołową czwórkę i półfinały Exact Systems Norwid dwa razy przegrał z Gwardią Wrocław, ale szybkie przełamanie nastąpiło w meczach o 5. miejsce z Polski Cukier Avią Świdnik. Drużyna Piotra Lebiody wygrała na wyjeździe, przegrała u siebie, ale okazała się lepsza w „złotym secie” i zakończyła rozgrywki na wysokim 5. miejscu z bilansem 20 zwycięstw i 12 porażek. W poprzednim sezonie (2019/20) drużyna została sklasyfikowana na 11. pozycji więc skok sportowy jest bardzo duży… Czy mogło być jeszcze lepiej? Wdaje się, że młoda częstochowska drużyna osiągnęła w tym sezonie maksimum i ta 5. pozycja jest adekwatna do gry. Częstochowskim siatkarzom do pełni szczęścia zabrakło zwycięstw z zespołami ze ścisłej czołówki. Exact Systems Norwid dwa raz przegrał z liderem LUK Politechniką Lublin, dwa razy z wiceliderem Visłą Bydgoszcz i aż cztery razy z 5. Gwardią Wrocław, z którą częstochowianie przegrali walkę o awans do półfinałów. Drużyna Piotra Lebiody wygrała tylko mecz ostatniej kolejki rundy zasadniczej z 3. BBTS-em Bielsko-Biała, ale rywale bez względu na wynik i tak mieli zapewnione 3. miejsce przed play-off. Z drużyn z czołówki (poza BBTS-em) częstochowianie odebrali punkt tylko Viśle Bydgoszcz, gdy przegrali u siebie 2:3.

Czołowa czwórka w tym sezonie była blisko, ale chyba poza zasięgiem, bo kibicom Exact Systems Norwida zabrakło zwycięstw z zespołami z Lublina, Bydgoszczy czy Wrocławia. Ale oczywiście siatkarzom Exact Systems Norwida i tak należą się duże brawa, bo swą grą i 20 zwycięstwami sprawili kibicom, działaczom, trenerom i samym sobie wiele powodów do radości.

Wszystko wskazuje na to, że kolejny sezon może być równie udany, albo i lepszy. Apetyty rosną w miarę jedzenia, a klub w tym sezonie udowodnił, że dobrze funkcjonuje sportowo i organizacyjnie… Ideą sportu jest stałe rozwijanie się więc w kolejnym sezonie należy oczekiwać walki o czołową czwórkę… Klub już zapowiedział wzmocnienia, szczególnie na pozycjach przyjmującego…

Foto: Gazeta Regionalna/AK

Brawa dla siatkarzy Exact Systems Norwida za najlepszy sezon w historii klubu 1
Brawa dla siatkarzy Exact Systems Norwida za najlepszy sezon w historii klubu 2
Brawa dla siatkarzy Exact Systems Norwida za najlepszy sezon w historii klubu 3

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -