fbpx

W Częstochowie powstaną 2 nowe boiska

Miejska infrastruktura sportowa wzbogaci się o nowe boiska sportowe. Pierwszy obiekt powstanie przy Zespole Szkół Ekonomicznych, zaś drugi, wybudowany zostanie, w ramach Budżetu Obywatelskiego, na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego RKS Raków Częstochowa.

Na początku listopada br. zostanie oddane do użytku wielofunkcyjne boisko przy ul. św. Augustyna 28/30.  Uczniowie „Ekonomika” będą mieli do dyspozycji obiekt o nawierzchni poliuretanowej i wymiarach 44 m na 24,10 m, który pomieści różne boiska – do piłki ręcznej, tenisa oraz dwa do siatkówki i dwa do koszykówki. Nie zapomniano także o wyposażeniu, będą bramki, kosze, słupki z siatkami i piłkochwytami o wysokości 4 m. Zaplanowano też wykonane odwodnienia i oświetlenia boiska oraz utwardzenie części obiektu kostką brukową. Koszt inwestycji wyniesie 850 tys. zł.

Drugie boisko zostanie wybudowane, w ramach miejskich środków z Budżetu Obywatelskiego, na obiekcie przy ul. mjra Waleriana Łukasińskiego 40. Na realizację zadania wykonawca ma 3 miesiące, a wartość inwestycji to ponad 1,1 mln zł. Powstające przy Szkole Mistrzostwa Sportowego RKS Raków Częstochowa boisko o wymiarach 52 m x 30 m będzie miało nawierzchnię ze sztucznej trawy. Przeznaczony do gry w piłkę nożną obiekt będzie oświetlony i z trzech stron ogrodzony (piłkochwyty wysokości 3 m). Przewidziano także odwodnienie i utwardzenie dojścia.

W Częstochowie powstaną 2 nowe boiska 1

red., mat. UM Częstochowy

Czytaj także: Raków rozpoczyna walkę z Arisem Limassol z Cypru. Zna też swoich potencjalnych rywali w kolejnych rundach…