Bohaterów Monte Cassino gotowa, Podhalańska i Turystyczna przed remontem

0
249

Zakończył się remont ulicy Bohaterów Monte Cassino w Częstochowie. Gotowe są także ulice: Ostra, Solna, Welońskiego, Fiołkowa, Sojczyńskiego, Piastowska i Warszyca. Na Wilsona remont już trwa, a lada dzień ekipy remontowe pojawią się na ulicach: Podhalańskiej i Turystycznej. Tam prace drogowe mają potrwać do połowy maja. Nieco dłużej, bo do połowy czerwca drogowcy pracować będą natomiast na ulicy Łosiowej.

Bohaterów Monte Cassino gotowa, Podhalańska i Turystyczna przed remontem 1


Wszystkie inwestycje prowadzone były lub będą realizowane w ramach miejskiego programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie. Kilkanaście wiosennych remontów na drogach lokalnych w różnych częściach miasta kosztować będzie w ponad 2,1 mln zł.

Bohaterów Monte Cassino gotowa, Podhalańska i Turystyczna przed remontem 2
  • Remont al. Bohaterów Monte Cassino na odcinku od skrzyżowania z ul. Słowackiego do terenu w obrębie skrzyżowania z ul. Goszczyńskiego polegał na wymianie nawierzchni jezdni i wzmocnieniu warstwy wiążącej na odcinku ok. 300 m — informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Maciej Hasik. – W ramach prowadzonych tam robót odtworzono także znaki poziome oraz wymieniono włazy i wpusty na drodze. Całość kosztowała ok. 227 tys. zł.
    Przy ul. Piastowskiej MZDiT wybudował miejsca postojowe dla taksówek oraz parking na osiem samochodów plus jednej osoby niepełnosprawnej. Wymieniono tam również nawierzchnię.
Bohaterów Monte Cassino gotowa, Podhalańska i Turystyczna przed remontem 3

(Fot. MZDiT)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here