Akcja „Bezpieczne Radomsko” przed SP nr 5

0
75

Dzisiaj w Radomsku przed pierwszym dzwonkiem szkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się profilaktyczna akcja dotycząca zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkoły.

Akcja „Bezpieczne Radomsko” przed SP nr 5 1
Fot: UM Radomsko

W ramach wspólnych działań Miasta Radomska, Komendy Powiatowej Policji w Radomsku oraz Szkoły Jazdy Elcar pod nazwą „Bezpieczne Radomsko” przed SP nr 5 odbyła się profilaktyczna akcja.

Przechodzącym dzieciom przez pasy towarzyszyła policyjna maskotka Komisarz Błysk. Dzieci były pouczane jak bezpiecznie przemieszczać się do, jak i z szkoły. Dodatkowo były rozdawane odblaski.  

Akcja „Bezpieczne Radomsko” przed SP nr 5 2
Fot: UM Radomsko

To pierwsza i na pewno nie ostatnia tego typu akcja w ramach porozumienia. Podobne prowadzone będą przy innych szkołach.

Obecni na miejscu Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dodatkowo prowadzili swoje działania w ramach corocznej ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna droga do szkoły”.

Dla przypomnienia, w ramach zawartego w lipcu porozumienia zostały powieszone banery z napisem „Odłóż telefon i żyj” przy każdej placówce oświatowej, a przy przejściach dla pieszych namalowano napisy o tej samej treści.

Akcja „Bezpieczne Radomsko” przed SP nr 5 3
Fot: UM Radomsko

Władze miasta Radomsko przypominają o trwającym konkursie na projekt i wykonanie muralu lub graffiti o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zgłoszenia propozycji do 20 września 2020 roku. Artykuł na ten temat TUTAJ.

Akcja „Bezpieczne Radomsko” przed SP nr 5 4 Akcja „Bezpieczne Radomsko” przed SP nr 5 5 Akcja „Bezpieczne Radomsko” przed SP nr 5 6 Akcja „Bezpieczne Radomsko” przed SP nr 5 7 Akcja „Bezpieczne Radomsko” przed SP nr 5 8

Fot: UM Radomsko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here