Będzie remont basenu

0
165

Samorząd Żarek podpisał umowę z firmą, która przeprowadzi remont miejscowego basenu. Razem z modernizacją samej pływalni gmina planuje rewitalizację terenu znajdującego się wokół obiektu.


Na przetarg wpłynęły dwie oferty – informuje Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki. – Wybrana została oferta firmy P.H.U.B. MARMADEX, która za realizację tego zadania zaproponowała ceną 3 071 145,18 złotych.


Gmina Żarki na to zadanie uzyskała dotację w ramach konkursu w zakresie Rewitalizacji oraz infrastruktury społecznej i zawodowej dla projektu o nazwie „Rewitalizacja obszaru rekreacji przy ul. Wierzbowej w Żarkach Gmina Żarki”.
Z pomocą funduszy unijnych samorząd zamierza wykonać nie tylko nową nieckę basenu, ale także zagospodarować przyległy do pływalni teren budując tam między innymi ścieżki rowerowe oraz parking.
Niecka basenu (2 684,0 mkw) pozostanie w tym samym miejscu co obecnie. Będzie wykonana w formie wanny z betonu. Wokół zaprojektowano deptak, na którym zlokalizowano mają być elementy małej architektury: latarnie parkowe i ławki. Sam basen podzielony zostanie na dwie strefy: dla umiejących pływać oraz brodzik o głębokości 50 cm dla dzieci. Obie części będą połączone przejściem. W głównym basenie zlokalizowano wysunięty pomost do skakania do wody. Wokół basenu zaprojektowano alejki parkowe o nawierzchni szutrowej oraz prysznic wolnostojący i miejsce do palenia ogniska i grillowania.
Jak wylicza urząd, w ramach projektu powstanie parking wraz ze zjazdem z ul. Wierzbowej na 44 miejsca postojowe — w tym 8 dla osób niepełnosprawnych. W okolicy wytyczona zostanie także ścieżka rowerowa asfaltowa o szerokości 3 m biegnącą wzdłuż zachodniej granicy terenu wraz ze zjazdami z ulic Wierzbowej i Sosnowej. W planach jest również wybudowanie oświetlenia kąpieliska. Całość ma być gotowa za rok.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here