Będzie gdzie wypoczywać

0
206

W trzech sołectwach gminy Kłobuck pojawiły się lub zostały odnowione miejsca przeznaczono do rekreacji. Inwestycje były możliwe dzięki pomocy finansowej z budżetu Województwa Śląskiego w ramach konkursu „Inicjatywa Sołecka”.

Będzie gdzie wypoczywać 1

Z dotacji tej skorzystały: Rybno, Biała oraz Kamyk. W pierwszym sołectwie powstała siłownia na świeżym powietrzu, w pozostałych dwóch miejscowościach zmodernizowano place zabaw dla najmłodszych.

W sołectwie Rybno kupiono i zamontowano kilka urządzeń do ćwiczeń: orbitreka, tzw. wioślarza, krzesło do wyciskania, steper. Przy siłowni pojawiły się także elementy małej architektury — dwie ławki parkowe, kosz na śmieci oraz stojak na rowery.

W sołectwach Biała i Kamyk przebudowano zlokalizowane przy szkołach place zabaw dla dzieci. W Kamyku plac uzupełniono o huśtawkę wagową oraz zestaw zabawowy. Natomiast w Białej na placu pojawiły się huśtawki, karuzela, tzw. bujak oraz zestaw zabawowy umożliwiający zajęcia ruchowe.

Koszt całkowity tych zadań to 114 067,43 zł, w tym wysokość pomocy finansowej ze środków budżetu Województwa Śląskiego 44 565,04 zł.

(Źródło: UM Kłobuck)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here