Będą się ścigać na lodzie – żużel na lodzie w Częstochowie już w lutym

0
864
żużel na lodzie

Na początku lutego czeka nas niezwykle ekscytujące wydarzenie sportowe, żużel na lodzie. Na lodowisku przy ul. Boya-Żeleńskiego w Częstochowie odbędzie się Runda Finałowa Dwumeczy Nieoficjalnych Indywidualnych Mistrzostw Polski Mini Żużla na Lodzie. Ścigać się będzie kilkunastu zawodników z Częstochowy, Gdańska, Rybnika oraz przede wszystkim z klubu UKS Speedway Rędziny.

Częstochowskiej “Gali Lodowej” towarzyszyć będą wyścigi “dorosłych” żużlowców na 500-setkach. Na dzisiaj swój start zapowiedziało dwóch zawodników z Polski i dwóch żużlowców czeskich.

Będą się ścigać na lodzie - żużel na lodzie w Częstochowie już w lutym 1
 • Nasza impreza będzie nawiązywać do Opolskiej Gali Lodowej — informuje prezes klubu UKS Rędziny, a jednocześnie główny organizator gali, Sławomir Misiewicz. – W poprzednich latach na tych zawodach odpowiadałem za część poświęconą mini żużlowi. Pomyślałem, że warto podobny turniej zorganizować także w Częstochowie.
  Jak opowiada prezes Misiewicz, głównym celem zawodów jest propagowanie mini żużla jako takiego, a rędzińskiego klubu w szczególności. Gala ma być również wsparciem finansowym dla klubu.
 • Mini żużel to kosztowny sport — opowiada prezes. – Dotacje na działalność klubową pokrywają zaledwie część naszych wydatków. Z tego powodu szukamy, gdzie możemy wsparcia i pomocy.
  Jak opowiada Sławomir Misiewicz, częstochowska “Gala Lodowa” będzie świetną okazją do zaprezentowania przez podopiecznych klubu swoich możliwości.
  Ich postawa i wyniki, także w trakcie lutowej imprezy, będą najlepszą rekomendacją dla potencjalnych sponsorów, którzy w przyszłości być może zechcą wesprzeć działania UKS-u Rędziny.
 • Nasi chłopcy ostro już trenują, bo chcą wypaść jak najlepiej — mówi prezes. – Do gali szykują się także żużlowcy, którzy pojadą na pięćsetkach. Swój start w Częstochowie potwierdził w tej kategorii bardzo ciekawy zawodnik z Czech – Lukáš Hromádka. Prowadzimy rozmowy też z innym czeskim zawodnikiem oraz żużlowcami polskimi. Teraz jeszcze za wcześnie, aby podawać nazwiska, ale przyjazd do Częstochowy obiecało nam dwóch interesujących zawodników z Wielkopolski.
  “Gala Lodowa” na częstochowskim lodowisku odbędzie się 1 lutego. Start zaplanowano na godzinę 17. Czternastu mini żużlowców ścigać się będzie w Nieoficjalnych Mistrzostwach Polski w Mini Żużlu na Lodzie, a zawodom towarzyszyć będą pokazy tzw. 500-setek. Jak zapowiada prezes Misiewicz, jeśli uda się zaprosić do Częstochowy więcej zawodników w tej drugiej kategorii, także dla nich przygotowana zostanie osobna rywalizacja.
Będą się ścigać na lodzie - żużel na lodzie w Częstochowie już w lutym 3

Cena biletu na zawody wynosi 25 złotych. Organizatorem turnieju jest UKS Speedway Rędziny przy wsparciu Gminy Rędziny. Zapraszamy wszystkich kibiców żużla na żużel na lodzie!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here