Bardzo dobry mecz piłkarzy Skry Częstochowa i zwycięstwo 4:1 z KKS Kalisz

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w poniedziałek, 13 listopada piłkarze 2-ligowej Skry Częstochowa. Na stadionie przy ul. Loretańskiej pokonali KKS Kalisz aż 4:1.

W 17. kolejce 2 ligi Skra Częstochowa podejmowała KKS Kalisz. Przed meczem goście mieli 5 punktów przewagi nad Skrą. Można było spodziewać się zaciętej rywalizacji. Tak jednak nie było. Częstochowianie rozegrali bardzo dobrze pierwszą połowę, po której prowadzili już 3:0, a mogli wyżej. W 21. minucie Jan Ciućka zdobył pierwszego gola dla Skry. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Przemysław Sajdak. Tuż przed przerwą Jan Ciućka strzelił swojego drugiego gola w meczu i trzeciego dla gospodarzy.

Skra w drugiej połowie nadal atakowała bramkę KKS. W 52. minucie było już 4:0 i zanosiło się na pogrom rywali. Bramkę zdobył Tobiasz Kubik, a piłkarze Skry mieli przed sobą jeszcze pół godziny gry. Wysokie prowadzenie uśpiło gospodarzy, bo nie zdołali zadać piątego ciosu, a w samej końcówce meczu sami stracili bramkę. Honorowego gola dla KKS zdobył Nestor Gordillo.

Skra po 17 kolejkach ma 26 punktów i na półmetku rozgrywek zajmuje 5. miejsce w tabeli 2 ligi. KKS Kalisz z 28 punktami jest na 4. pozycji. Prowadzi Kotwica Kołobrzeg (33 punkty).

Kolejny mecz Skra rozegra u siebie 19 listopada z Hutnikiem Kraków.

Skra Częstochowa – KKS Kalisz 4:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Ciućka (21.), 2:0 Sajdak (25.), 3:0 Ciućka (44.), 4:0 Kubik (52.), 4:1 Nestor Gordillo (88.).

Skra Częstochowa: Szymkowiak – Nawrocki, Mesjasz, Wypart (72. P. Kucharczyk), Kubik, Olejnik (61. Kołodziejczyk), Łabojko, Winciersz. (80. Maćkowiak), Nocoń, Sajdak (72. Niedbała), Ciućka (72. 10. Wojtyra).

Bardzo dobry mecz piłkarzy Skry Częstochowa i zwycięstwo 4:1 z KKS Kalisz 2
Bardzo dobry mecz piłkarzy Skry Częstochowa i zwycięstwo 4:1 z KKS Kalisz 3
Bardzo dobry mecz piłkarzy Skry Częstochowa i zwycięstwo 4:1 z KKS Kalisz 4
Bardzo dobry mecz piłkarzy Skry Częstochowa i zwycięstwo 4:1 z KKS Kalisz 5
Bardzo dobry mecz piłkarzy Skry Częstochowa i zwycięstwo 4:1 z KKS Kalisz 6
Bardzo dobry mecz piłkarzy Skry Częstochowa i zwycięstwo 4:1 z KKS Kalisz 7
Bardzo dobry mecz piłkarzy Skry Częstochowa i zwycięstwo 4:1 z KKS Kalisz 8