fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1

Balony nad Jurą

Trwają Zawody Balonowe Zawody Pucharu Polski w Lotach Balonami na Ogrzane. Po raz kolejny gospodarzami zawodów są dwie malownicze gminy jurajskie: Janów i Olsztyn.
W tym roku udział w zawodach bierze blisko 30 załóg z Polski, Litwy i Słowacji.
Dzisiaj wieczorem, o godzinie 21 w Olsztynie odbędzie się nocny pokaz balonów. Jutro balony wzbiją się w powietrze dwukrotnie – o godz. 6 w Olsztynie i o godz. 19 w Złotym Potoku. W niedzielę o godzinie 10 zamknięcie zawodów i wręczenie pucharów.
Zawodom towarzyszyć będą IV Jurajski Festiwal Sztuki i Wina w Olsztynie, który trwać będzie cały weekend. 

Balony nad Jurą 1

W tym roku swoją obecność na Festiwalu  potwierdziło ponad 60 wystawców. Będą lokalni producenci i przetwórcy.  Impreza zaczyna się w sobotę o godzinie 13 od prezentacji ponad sześćdziesięciu tematycznych stoisk wystawienniczych i parady z Bachusem, a kończy w niedzielę o godzinie 19 koncertem Czesław Śpiewa. Barwny folklor w sobotę zapewnią: Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Rybarzowice” oraz Zespół Folklorystyczny „Małe Podhale” z Jurgowa. Na podwieczorek zapraszamy do Restauracji Kuźnia Smaków, gdzie odbędą się degustacje i wykłady o winie prowadzone przez dietetyczkę Anetę Mazurek i Redaktora Naczelnego Czasu Wina Michała Bardela. Gwiazdami wieczoru będą zespoły Forsal i Need For Strings.

W niedzielę wystąpią zespoły folklorystyczne „Ziemia Kłobucka” i „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej. Organizatorzy zapraszają także na sycylijską przygodę kulinarną z Dominiką Friedrich i podróż do Hiszpanii ze Studio Tańca Hola Flamenco.
Przez cały weekend na stoiskach wystawienniczych będzie można degustować i kupować wina, nalewki, piwa regionalne, sery, miody, słodycze, wędliny, przetwory i inne regionalne specjały. Obecna będzie, podobnie jak w latach poprzednich, sztuka i rękodzieło, np. biżuteria, hafty, zabawki i wyroby z drewna.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -