Bezpłatne badanie mammograficzne w Częstochowie

0
475
mammobus

Powracają bezpłatne badania mammograficzne przeprowadzane przez grupę LUX MED, które są finansowane przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

mammografia
Fot. pixabay.com

Badania będą przeprowadzane w mobilnych pracowniach mammograficznych z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w zakresie wyposażenia techników, dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej, oraz obsługi pacjentów.

Tylko trzy Panie na raz będą mogły przebywać w busie, daje to możliwość dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy zmierzą temperaturę pacjentkom oraz poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk. Maseczka obowiązkowa!

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które:

  • Są ubezpieczone;
  • Nie są leczone z powodu raka piersi;
  • Nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy;
  • Są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań na ul. Focha, obok marketu Auchan:

  • 16 kwietnia od godz. 8:00 – 15:15;
  • 17 kwietnia od godz. 10:00 – 17:00;
  • 19 kwietnia od godz. 10:00 – 18:00.

Dodatkowo Mammobus stanie też 22 kwietnia 2021 roku we Wrzosowej, przy Ochotniczej Straży Pożarnej, przy ul. Strażackiej 30, w godzinach od 14:00 do 17:00.

Na badanie trzeba się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz. Do rejestracji będzie potrzebny dowód osobisty, a na samą już kontrolę poprzednie zdjęcia mammograficzne. Skierowanie nie jest wymagane i w badaniu można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania.

Pamiętajmy drogie Panie, systematyczne i dokładne badanie może w zdecydowany sposób przyczynić się do wykrycia nowotworu na wczesnym etapie rozwoju, a co za tym idzie szybkie podjęcie leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here