Bezpłatne badanie mammograficzne w Myszkowie

0
820
mammobus

Powracają bezpłatne badania mammograficzne przeprowadzane przez grupę LUX MED, które są finansowane przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Badania będą przeprowadzane w mobilnych pracowniach mammograficznych z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w zakresie wyposażenia techników, dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej, oraz obsługi pacjentów.

Tylko trzy Panie na raz będą mogły przebywać w busie, daje to możliwość dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy zmierzą temperaturę pacjentkom oraz poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk. Maseczka obowiązkowa!

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które:

  • Są ubezpieczone;
  • Nie są leczone z powodu raka piersi;
  • Nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy;
  • Są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań 13 maja 2021 roku w godzinach od 10:00 do 17:00, przy Miejskim Domu Kultury (z tyłu budynku), na ul. 3 Maja 15 w Myszkowie.

Na badanie trzeba się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz. Do rejestracji będzie potrzebny dowód osobisty, a na samą już kontrolę poprzednie zdjęcia mammograficzne. Skierowanie nie jest wymagane i w badaniu można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania.

Pamiętajmy drogie Panie, systematyczne i dokładne badanie może w zdecydowany sposób przyczynić się do wykrycia nowotworu na wczesnym etapie rozwoju, a co za tym idzie szybkie podjęcie leczenia.