Awans siatkarek plażowych AZS Częstochowa i Corony Rudniki do finału Mistrzostw Polski juniorek i czołowej 16 w kraju

0
294

Aneta Grabińska i Kinga Woszczyńska z AZS-u Częstochowa oraz Aleksandra Langier i Natalia Kowalik z Corony Rudniki awansowały do turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej

Turniej półfinałowy MP juniorek odbył się w Strzelinie. Zagrały w nim 32 pary z Polski południowej. Awans do turnieju finałowego uzyskało tylko 8 najlepszych par. Znalazły się wśród nich pary z Częstochowy i Rudnik. Aneta Grabińska i Kinga Woszczyńska zajęły w turnieju 5. miejsce, a Aleksandra Langier i Natalia Kowalik 8. pozycję.

Awans siatkarek plażowych AZS Częstochowa i Corony Rudniki do finału Mistrzostw Polski juniorek i czołowej 16 w kraju 1

– Cieszymy się z bardzo dobrej gry naszych siatkarek – mówi prezes AZS Częstochowa Adam Stępniak – Liczymy na dobrą grę w finale.

Z gry swoich zawodniczek zadowolony jest też Mariusz Kowalik, trener Corony Rudniki. – Cieszę się, że moja córka awansowała z Olą do turnieju finałowego – mów trener Mariusz Kowalik. – Cieszę się też z awansu pary AZS-u. Wszystkie cztery zawodniczki są naszymi siatkarkami i reprezentują AZS Częstochowa w rozgrywkach halowych.

Awans siatkarek plażowych AZS Częstochowa i Corony Rudniki do finału Mistrzostw Polski juniorek i czołowej 16 w kraju 4

W Strzelinie grały też dwie pary KS Częstochowianki: Małgorzata Kozak i Martyna Chmielewska oraz Joanna Stolarska i Weronika Rajek. Stolarska i Rajek zostały sklasyfikowane na 9. miejscu, a Kozak i Chmielewska na 17. pozycji.

Turniej finałowy Mistrzostw Polski juniorek zaplanowany jest na przełomie lipca i sierpnia w Lublinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here