Koszykarze AZS Politechniki przegrali w hali Polonia z rywalami z Tarnowskich Gór

Porażką częstochowskich zawodników zakończył się sobotni mecz 2 ligi koszykówki między AZS Politechniką Częstochowa i KKS Ragor Tarnowskie Góry.

AZS Politechnika cieszyła się ze zwycięstwa w pierwszej kolejce. Koszykarze Politechniki liczyli też na wygraną w pierwszym meczu tego sezonu w Hali Polonia. Niestety, ale gospodarze źle rozpoczęli mecz i pierwszą kwartę przegrali 16:19. Kolejna kwarta również należała do gości, którzy na przerwę schodzili prowadząc 7 punktami. Niestety, ale o wyniku meczu przesądziła trzecia kwartą, którą goście wygrali 25:13 prowadząc w meczu 19 punktami. Jedynie w ostatniej kwarcie triumfowali gospodarze wygrywając 24:19 i zmniejszając straty do 14 punktów.

Dla Politechniki w sobotę najlepiej punktowali Kowalski i Płaczek, którzy zdobyli po 21 punktów. Dla gości najwięcej punktów zdobył Pawlik (20).

AZS Politechnika Częstochowa – KKS Ragor Tarnowskie Góry 75:89 (16:19, 22:26, 13:25, 24:19)

AZS Politechnika: Kowalski 21, Płaczek 21, Pyrzyna 12, Cieślak 12, Szymański 7, Raszewski 2, Beszczyński 0.