Wygrana siatkarzy AZS Częstochowa w zaległym spotkaniu z Górnikiem Radlin

W niedzielę, 17 stycznia siatkarze AZS Częstochowa odrabiali zaległości w 1 lidze śląskiej. Podopieczni trenera Roberta Szczerbaniuka wygrali 3:1 i zdobyli kolejne pewne 3 punkty.

AZS Częstochowa to lider 1 ligi śląskiej. Częstochowska drużyna na koncie ma tylko jedną porażkę z Hemarpol Norwid Częstochowa. W niedzielę w Hali Polonia częstochowianie celowali w kolejne ligowe zwycięstwo. I je odnieśli.

W pierwszych dwóch setach gospodarze nie dali rywalom na zbyt wiele i wygrali do 16 i 17, choć grali bez podstawowego rozgrywającego Oskara Hermana i libero Macieja Szadkowskiego. Gdy zanosiło się na szybkie 3:0 Górnik zaczął skuteczniej grać i okazał się lepszy w 3 partii. W czwartym secie też gospodarzom szło pod górkę. Górnik odskoczył na 18:14 i chciał doprowadzić do tie-breaka. AZS odrobił straty na 19:20 i za chwilę wyrównał po ataku Macieja Grajoszka na 20:20. Goście mieli piłkę setową, ale skończyło się po grze na przewagi 26:24 i 3:1 w meczu dla AZS.

Wygrana siatkarzy AZS Częstochowa w zaległym spotkaniu z Górnikiem Radlin 2

AZS w 13 rozegranych spotkaniach zdobył 36 punktów i zajmuje 1. miejsce w 1 lidze śląskiej.

AZS Częstochowa – Górnik Radlin 3:1 (25:16, 27:17, 19:25, 26:24)

AZS Częstochowa: Mikołaj Barczyk, Aleksander Niczke, Maciej Grajoszek, Matusz Bera, Mariusz Wacek, Krzysztof Stemplewski, Dariusz Łapaj, Mateusz Auguścik, Oskar Ułamek, Eryk Tomzik, Jacek Gawroński, Robert Szczerbaniuk. Trener Robert Szczerbaniuk.