Porażka koszykarzy AZS Politechniki w Tarnowskich Górach

Koszykarze częstochowskiej AZS Politechniki przegrali w niedzielę w meczu 2 ligi w Tarnowskich Górach z KKS Ragor 59:85. Częstochowianie nie wygrali żadnej z kwart…

Koszykarze AZS Politechniki nie byli faworytem meczu z wyżej notowanym KKS Ragor, ale kibice liczyli na niespodziankę. Tak się jednak nie stało. Choć do drużyny dołączył Dawid Szulc to gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo różnicą 26 punktów.

Już w pierwszych 10 minutach KKS wypracował sobie 10-punktową przewagę. W drugiej kwarcie gospodarze wygrali 28:17 i na przerwę schodzili prowadząc 21 punktami 50:29!

Porażka koszykarzy AZS Politechniki w Tarnowskich Górach 2

Po przerwie gra AZS Politechniki poprawiła się, ale częstochowianie nie potrafili zniwelować strat. KKS Ragor okazał się też lepszy w 3. i 4. kwarcie wygrywając ostatecznie 85:59.

W drużynie AZS Politechniki tym razem najlepiej punktował Jakub Czyż, który zdobył 21 punktów. Po 10 dołożyli Przemysław Łaszewski i Nikodem Kowalski.

AZS Politechnika po 14 rozegranych meczach ma na koncie 19 punktów i zajmuje 10. miejsce.

KKS Ragor Tarnowskie Góry – AZS Politechnika Częstochowa 85:59 (22:12, 28:17, 14:13, 21:17)

AZS Politechnika: J. Czyż 21, P. Łaszewski 10, N. Kowalski 10, D. Szulc 7, B. Młynarczyk 4, A. Płaczek 3, D. Raszewski 2, M. Cieślak 2, K. Pyrzyna 0, S. Spychała 0, K. Ligęza 0, P. Droś 0.