Asp. Piotr Ścigała ponownie najszybszym kolarzem

W miniony weekend asp. Piotr Ścigała z Komisariatu Policji w Kłomnicach ponownie był najszybszy w kolarstwie szosowym w Mistrzostwach Polski Masters „Osiek 2020” na terenie powiatu oświęcimskiego i wadowickiego.

Honorowy patronat nad zawodami „Osiek 2020” oraz nad wyścigiem amatorów o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie objął Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie.

W zawodach wzięło udział ponad pięciuset kolarzy z całej Polski, w tym spora grupka policjantów uprawiających kolarstwo szosowe jako swoją pasję. Kolarze startujący w różnych kategoriach mieli kilkukrotnie pokonać 30-kilometrową trasę biegnącą przez powiaty oświęcimski i wadowicki.

Pierwszego dnia wyścigu nagrody zwycięzcom wręczali inspektor Roman Kuster – Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, młodszy inspektor Urszula Martyniuk – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu oraz Wójt Gminy Osiek.

Puchary Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie otrzymały trzy najlepsze zawodniczki i trzech najlepszych zawodników wyścigu w kategorii OPEN.

W rywalizacji policjantów pierwsze miejsce zajął Piotr Ścigała z Komisariatu Policji w Kłomnicach, który zwyciężył także w klasyfikacji generalnej wyścigu amatorów na dystansie 60 km. Drugie miejsce wśród stróżów prawa zajął Wiktor Tolala z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, natomiast trzecie miejsce przypadło Adrianowi Firek, reprezentującemu Komendę Powiatową Policji w Krakowie.