Areszt za znęcanie się nad matką

0
1088
fot. pixabay

Areszt za znęcanie się nad matką oraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Policjanci z „czwórki” zatrzymali 10 września 34-letnego mieszkańca Częstochowy, który znęcał się nad swoją matką. Mundurowi w mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli prawie 600 działek metamfetaminy. Sąd na wniosek częstochowskiej prokuratury, zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt.

Zatrzymany 34-latek od prawie 4 lat znęcał się nad swoją 66-letnią matką. Będąc pod wpływem narkotyków często zdarzało się mu wszczynać awantury, ubliżał jej oraz szarpał i zamykał w domu. 10 września kiedy kobieta wróciła po pracy do domu i zobaczyła po raz kolejny pobudzonego syna i zdemolowane mieszkanie, postanowiła powiadomić policję i opowiedzieć o trwającej w jej domu przemocy. W Komisariacie IV Policji w Częstochowie złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Przez 2 następne dni 34-latek ukrywał się przez organami ścigania. Z informacji posiadających przez kryminalnych wynikało, iż mężczyzna może posiadać znaczną ilość środków odurzających. Kryminalni zatrzymali mężczyznę w 12 września. Miał przy sobie prawie 600 działek dilerskich metamfetaminy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz znęcanie się psychiczne oraz fizyczne nad matką, poprzez zmuszanie do określonego zachowania, kierowanie gróźb pozbawienia życia, popychanie i szarpanie, ale również niszczenie wyposażenia domowego, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Areszt za znęcanie się nad matką 1

Policja apeluje jeśli:

Ktokolwiek wykorzystuje swoją przewagę fizyczną, psychiczną lub instytucjonalną, zmuszając drugiego człowieka do określonych zachowań lub wyrządza mu krzywdę, to jest to przemoc. Nie wolno jej w żaden sposób usprawiedliwiać, czy tłumaczyć.

Jesteś jej świadkiem lub wiesz o kimś, kto może być jej ofiarą, zareaguj.

Czujesz, że czyjeś bezpieczeństwo jest zagrożone – nie zastanawiaj się – natychmiast wezwij Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112, albo na „Niebieską Linię” pod numer 800 120 002. Tam możesz uzyskać informacje o tym, jak pomóc ofierze przemocy w rodzinie, jak na to reagować oraz gdzie i jaką pomoc można uzyskać w Twojej najbliższej okolicy.

K KIK