fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościKłobuckAndrzej Duda odwiedził Kłobuck

Andrzej Duda odwiedził Kłobuck [ZDJĘCIA]

 

W poniedziałkowy wieczór mieszkańcy powiatu kłobuckiego zebrali się w Szkole Podstawowej nr 3 w Kłobucku, aby spotkać się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Przełożona ze stycznia wizyta, odbyła się w poniedziałkowy wieczór 25 lutego.

Wizyta w Kłobucku poprzedzona była spotkaniem z komandosami w Lublińcu oraz z mieszkańcami powiatu lublinieckiego w Herbach.

Przyjazd Prezydenta Dudy zgromadził w Hali Sportowej zainteresowanych – polityków, samorządowców oraz samych mieszkańców.

Andrzej Duda odwiedził Kłobuck na zaproszenie Starosty Powiatu Kłobuckiego Henryka Kiepury. Wizyta związana była z obchodami jubileuszu, jakim jest dwudziestolecie istnienia powiatu kłobuckiego. Przed spotkaniem z mieszkańcami, Prezydent odbył rozmowę z władzami samorządów oraz przedstawicielami policji i straży pożarnej.

Oczekiwanie na Prezydenta poprzedziły liczne występy wokalne i taneczne zespołów i solistów zaproszonych przez organizatorów.

Na początku swoje przemówienie wygłosił Starosta Henryk Kiepura, dziękując Prezydentowi za wizytę a gościom za przybycie. Andrzej Duda dziękował mieszkańcom – „… że w ten poniedziałkowy wieczór znaleźliście czas żeby się ze mną spotkać”, oraz władzom miasta za zaproszenie bo jak podkreślił „spotkania z rodakami w takich miejscach są dla mnie bardzo ważne”.

Prezydent wypowiadał się o Kłobucku w dobrych słowach. Wspomniał, że Kłobuck ma swoją historię, jest miastem, które nie poddało się w czasie zaborów dzielnie walcząc o swoje tereny. Angażowało się w uroczystości obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości – „cieszę się, że ta wiadomość o rocznicy dotarła do każdego domu, do każdego dziecka” – mówił Andrzej Duda do mieszkańców.

Wspomniał także o znanym wszystkim kronikarzu Janie Długoszu, który odgrywa ważną rolę w historii Kłobucka, a także o miejscowości Mokra (powiat kłobucki), w której co roku hucznie obchodzone są uroczystości Bitwy pod Mokrą, a na kolejne uroczystości został zaproszony.

Andrzej Duda poruszył także temat obwodnicy Kłobucka. Zadeklarował, że będzie rozmawiał z ministrem transportu na temat obwodnicy – ponieważ władze miasta obawiają się, że w momencie jej powstania w mieście zwiększy się ruch a centrum miasta będzie mocno zakorkowane.

Poruszył także kwestie dotyczące całego społeczeństwa, takie jak program 500+ czy podwyżka emerytur.

Na zakończenie wizyty Andrzej Duda odpowiadał na pytania mieszkańców.

(p.s-b.)

fot. panatom.media

[post_gallery]

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -